GÜNCEL

Fehmi Koru: Gök gürültüsüne dönüşen derin bir suskunluk var.. O gürültüyü yok etmenin yolunu açıklıyorum…

Gazeteci Fehmi Koru, "Gök gürültüsüne dönüşen derin bir suskunluk var.. O gürültüyü yok etmenin yolunu açıklıyorum…" başlıklı bir yazı kaleme aldı. İlgili köşe yazısını gazeteciler.com üzerinden okuyabilir ve dinleyebilirsiniz.

İşte Fehmi Koru’nun yazısı:

Toplumun gündemini günlerdir meşgul eden 6 yaşındaki kız çocuğunun istismara uğratılması ve henüz olgunlaşmadan evlendirilmesi olayına, küçücük bir azınlık dışında hemen her kesimin tepki vermesi önemli.

Konu her iki yönüyle de önemli çünkü.

Ortaya çıkan olayı daha da önemli kılan ise, çocuk yaşında kendisine yaşattırılanlara olgun yaşında isyan eden kadın ve ailesi ile istismarcı kişinin bir dini cemaat çevresinden oluşu ve verilen tepkileri hoş karşılamayan o küçücük grubun da bu tavırlarını dini gerekçelere dayandırması… 

Halbuki, olay en çok dindar görünümlü kişilerin işin içinde bulunması yönüyle başka dindarlar tarafından tepkiyle karşılanılmayı hak ediyor.

İslam ve ilahi kaynaklı hiçbir inanç sistemi, kız çocukları, genç kızlar ve kadınların istismar edilmesine izin vermez, hiçbir dindar kişi de onlara yönelik istismar anlamına gelebilecek davranışlara girenleri hoş karşılayamaz.

Bu olayı dine dönük yönüyle savunmaya kalkışanlar olayda adı geçen kişilerden daha az olmayan bir vebalin altına giriyorlar.

...

YAZININ TAMAMINI DİNLEMEK İÇİN TIKLAYIN

ÇOK OKUNANLAR
Yorumlar