GÜNDEM

Fehmi Koru, 'evet' mi diyecek 'hayır' mı?.. Rengini belli etti!..

Son dönemde "sinsi hayır propagandası yapmakla" suçlanan Fehmi Koru, ilk kez oyunun renginin ne oacağının işaretini verdi... Bahçeli ile ilgili tespitleri ise bomba!..

Fehmi Koru, 'evet' mi diyecek 'hayır' mı?.. Rengini belli etti!..

Son dönemde "gizli hayırcı" olarak gösterilen ve "sinsi sinsi 'hayır'a çalışmakla" suçlanan Fehmi Koru referandum oyunu açıkladı.

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün yakın arkadaşı olmasıyla da tanınan bilinen gazeteci Koru, referandumda “hayır” oyu kullanacağı mesajı verdi.

Fehmi Koru kişisel web sitesinde referandum ve Devlet Bahçeli ile ilgili bomba bir yazıya imza attı. Fehmi Koru 'yargı bağımsızlığı' noktasına vurgu yaparak giriş yaptığı yazıda referandumdaki oyunun rengini belli eden şu satırları not etti;

EVET OYUMU ENGELLEYECEĞE BENZİYOR

Benim de şahsen bu yolda endişelerim var. Ancak ben değişikliğe ‘endişeler’ açısından yaklaşmıyorum. Biri ‘varoluşsal’ diğeri ‘siyasal’ iki nokta var ki, onlar, sandık başına gittiğimde ‘Evet’ oyu kullanmamı engelleyeceğe benziyor. Tabii kendimi hala ikna edilmeye açık tutuyorum.

BİRİ TARİH DİĞERİ BAHÇELİ

Fehmi Koru varoluşsal dediği itirazlarını başkanlık sisteminin gereklerine dayandırıyor. Yazısında asıl dikkat çeken kısım 'siyasal' itirazının olduğu bölüm. "Bahçeli'nin ipiyle kuyuya inilmez' mesajını veren Fehmi Koru MHP liderin başkanlık sistemine şiddetle itiraz ettiği vakitleri hatırlatıyor ve şu noktaya dikkat çekiyor;

BAHÇELİ'NİN NEDEN ANİDEN TAVIR DEĞİŞTİRDİ?

"Neden eski tavırdan dönüldüğünü biliyor muyuz? Bilmiyoruz. Âni tavır değişikliğini açıklama sadedinde tek bir cümlesi olmadı MHP lideri Bahçeli’nin… O çıkışı yapmasaydı, darbe girişimi sonrasının telâşı içerisinde, anayasa değişikliği konusunu gündeme getirecek durumu yoktu AK Parti’nin… Size de tuhaf gelmiyor mu MHP’nin ve lideri Devlet Bahçeli’nin tavrı?
Ne oluyor gerçekten?
Esas AK Parti’nin sorması ve dikkatli olması gereken bu konu beni siyaseten rahatsız ediyor.

3 KASIM 2002 SEÇİMİ

Devlet Bahçeli, başbakan yardımcısı iken ve hükümetin önünde seçime kadar iki yıla yakın bir zaman varken, “3 Kasım’da seçim istiyorum” diye de ortaya atılmıştı 2002’de…Nedenini açıklamadan… Bir büyük temizliğe dönüşmüştü 3 Kasım 2002 seçimi…

Galiba, bu defa da, referandum, farklı bir Türkiye ortaya çıkarmak için bahane olarak kullanılacak. “Nasıl bir Türkiye?” sorusuna makul bir cevap bulamadığım için de.. rahatsızım.

ÇOK OKUNANLAR
Yorumlar 4 yorum