GÜNDEM

Fatih Portakal'ı sarsacak şok gerçek ortaya çıktı!

Hrant Dink cinayetiyle ilgili Fatih Portakal'ı sarsacak bir detay ortaya çıktı. Portakal, FETÖ'den tutuklanan Ercan Gün'e açık açık destek olmuştu ancak Gün'ün Dink cinayetinde örgütten talimat aldığı ortaya çıktı.

Fatih Portakal'ı sarsacak şok gerçek ortaya çıktı!

Fatih Portakal, FETÖ üyeliğinden tutuklanan Fox TV Haber Müdürü Ercan Gün'e "Enseyi karartma yanındayız" diyerek destek olmuştu ancak Gün'ün Dink cinayetinde örgüt talimatı ile hareket ettiği ortaya çıktı.

Dink cinayetine ilişkin soruşturma savcısına ifade veren Çankırı İl Emniyet Müdürü Fikri Yalman, Ogün Samast'ın gözaltında Türk bayrağı ile çekilen görüntülerinin örgütün eline nasıl geçtiğini detayları ile anlattı.

GÖRÜNTÜLERİ TV'DE YAYINLATMIŞ

Yalman, görüntüleri kendisinden dönemin İstihbarat Daire Başkanlığı Şube Müdürü Ali Fuat Yılmazer'in istediğini, birkaç gün sonra Ercan Gün tarafından TV'de yayımlandığını kaydetti.

ELİNİZDE BELGE VARSA GETİRİN

Sabah'ın haberine göre, Yalman soruşturma savcısı Gökalp Kökçü'ye verdiği ifadede 25 Ocak 2007'de devresi olan, İstihbarat Daire Başkanlığı C Şube Müdürü Ali Fuat Yılmazer'in telefonla aradığını kendisine, "Devrem bu yakalamayla ilgili elinizde bilgi belge görüntü ne varsa gönderin" dediğini anlattı. Görüntüyü Yılmazer'e Network üzerinden üst yazıyla gönderdiklerini belirten Yalman, 44 saniyelik görüntünün ise 1 Şubat 2007'de TV'de akşam ana haber bülteninde, "Ercan Gün tarafından Samsun Otogar'da Jandarma tarafından çekilen görüntüler" anonsuyla yayımladığını gördüğünü belirtti.

GÖRÜNTÜLERDE POLİS VAR MI?

Yalman, "Görüntüler yayımlandıktan sonra Yılmazer, Network üzerinden telefonla aradı. Bana, 'Devrem görüntülerde sivil olan kişinin bizden olduğunu neden söylemedin' diyerek sitem etti. Bahsettiği kişi Güvenlik Şube Müdürlüğü vekili Yakup Kurtaran'dı. Ben de kendisine, 'Görüntülerde polis var mı yok mu diye sormadın ki. Bu yüzden böyle bir şey söyleme gereği duymadım' dedim"ifadelerine yer verdi.

ÇOK OKUNANLAR
Yorumlar