TV HABER

Fatih Portakal'dan Ekrem İmamoğlu açıklaması: Hakaret ettiği cümleleri duydum

Fatih Portakal, Ekrem İmamoğlu'nun Ordu Valisi Yavuz'a, "İt" dediği videoyu izlediğini iddia ederek, "O görüntüyü izlememiş olsaydım o cümleleri etmezdim." dedi.

Fatih Portakal'dan Ekrem İmamoğlu açıklaması: Hakaret ettiği cümleleri duydum

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu'nun 5 Haziran Çarşamba günü Ordu'da gerçekleştirdikleri program sonrasında özel uçakla İstanbul'a dönüş yolculuğunda Ordu-Giresun Havalimanındaki VIP salonunu kullanmak istemeleri neticesinde meydana gelen olaylar sırasında Ordu Valisi Seddar Yavuz'a "Valiniz tam bir it" ifadesini kullandığı iddia edilmişti.

 Fatih Portakal o iddiayla ilgili konuştu.

İmamoğlu'nu bir kez daha yalanladı

Fatih Portakal Ordu'da yaşanan olayın ardından FOX Ana haberde "İmamoğlu'nun valiyle ilgili bir sözü var biz o sözü vermedik" demişti. Portakal'ın bu açıklamasının ardından kamuoyunda görüntülerin yayınlanması çağrısı yapıldı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da Fox Tv muhabirine, İmamoğlu'nun o görüntülerini yayında kullanmalarını söylemişti.

Fatih Portakal dün akşamki haber bülteninde görüntüleri "RTÜK" gerekçesiyle yayınlamadı ama İmamoğlu'nu bir kez daha yalanladı.

Kulaklarımın ne duyduğunu ben biliyorum

"O görüntüyü ben izlememiş olsaydım ben o cümleleri etmezdim" diyen Portakal, "Ben 6 haziran günü o cümleleri kurarken o hakaret ettiği cümleleri kurarken gerçekler üzerine bunu söylüyordum. Kulaklarımın ne duyduğunu ben biliyorum çünkü RTÜK denilen bir kurul var ve bazı ifadeleri yayınladığınızda basın yoluyla bu hakaretin yayılması kapsamında alıp size uyarı ceza verebiliyor. Ben böyle bir gerçekliği duymasam 6 Haziran günü o cümleleri kurabilir miyim?" diye konuştu.

ÇOK OKUNANLAR
Yorumlar