GÜNDEM

Fatih Portakal, Can Dündar ve Yılmaz Özdil’den şimdi de Soner Yalçın!

Fatih Portakal, Can Dündar ve Yılmaz Özdil’den sonra gözler Soner Yalçın’a çevrildi. Soner Yalçın’ın Çeşme’de 6 milyon liralık kaçak köşkü olduğu ortaya çıktı.

Fatih Portakal, Can Dündar ve Yılmaz Özdil’den şimdi de Soner Yalçın!

Yılmaz Özdil, Can Dündar ve Fatih Portakal'ın kaçak villa ve çiftlik binalarını konuşulurken, ODA TV'nin sahibi Soner Yalçın'ın da kaçak köşk diktiği ortaya çıktı. "Türkiye'de tarımı bitirdiler" diyen Yalçın'ın tarla arazisi üzerinde bulunan kaçak yapısının 2015'ten bu yana yıkılmadığı ortaya çıktı.

Soner Yalçın'nın Çeşme Ovacık'ta 5 bin 168 metrekarelik tarım arazine yaptığı kaçak köşk, 3 katlı ve 12 odadan oluşuyor. Köşk ve arazisinin yaklaşık değerinin 6 milyon lira civarında olduğu belirtiliyor.

CHP yönetimindeki Çeşme Belediyesi kaçağa göz yumarak, binayı bir türlü yıkmadı. O dönem açıklama yapan Çeşme Belediye Başkanı olan CHP'li Muhittin Dalgıç, 'Villa tarım arazisi üzerine yapıldığı için kaçak. Bu villayı. 30 Nisan 2014'te mühürledik. Villa hakkında yıkım kararı çıktı ve para cezası uygulandı. 46 bin 189 lira 56 kuruş ceza kesildi. İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunduk. Mevzuatta olan her şey uygulandı. Villa sahibi mahkemede yargılanacak. Hakkında hapis cezası çıkıp çıkmayacağı orada netleşecek' dedi.

Ancak bu yıkım nedense bir türlü gerçekleşmedi. Köşkte yaşam başladı.

Üstüne kitap yazdı
Yılmaz Özdil ve Fatih Portakal'ın kaçak yapıları için karaladıkları imar barışından yararlandığı ortaya çıkarken Soner Yalçın da tarım arazisine diktiği köşke rağmen 2018'de 'Saklı Seçilmişler' isimli bir kitap yazdı. Tarımın nasıl bittiğini! Kitabıyla ilgili o dönem köşe yazıları kaleme yaptığı Sözcü'de röportajı yayınlanan Yalçın, 'Türk tarımını bitirdiler bize zehir yediriyorlar' diye beyanat bile vermişti.

Kaynak: Yeni asır

ÇOK OKUNANLAR
Yorumlar