POLEMİK

Fatih Altaylı'nın bu sözleri sadece Hande Fırat'ı değil Hürriyet'i kızdıracak

Bir yerli otomobil fotoğrafıdır gidiyor. Gündemdeki konuların arasında kendine yer bulur mu? Polemik ha başladı ha başlayacak derken Hande Fırat ve Fatih Altaylı çoktan kavgaya tutuştu. Hem de sadece şahsi değil bu kavga. İşin içine Hürriyet ve Habertürk de giriyor. Yani Demirören ve Ciner grubu...

Fatih Altaylı'nın bu sözleri sadece Hande Fırat'ı değil Hürriyet'i kızdıracak

Yerli otomobilin prototipinin incelendiği bir resim geçtiğimiz günlerde piyasa sürülmüştü. O fotoğrafta Hande Fırat ve diğer gazeteciler Bakan Varank'ın yanında otomobili inceliyordu ama otomobilden eser veya resim yok ortada. 

İşte bu durum Fatih Altaylı'nın dikkatini çekmiş olmalı ki günlerdir konu ediniyor kendisine bunu. Hande Fırat'a soruyor "nerede bu otomobil, nasıl bir şey?" diye.

Hande Fırat'ın verdiği cevap ise Fatih Altaylı'ya yeni bir yazı için konu oluyor. 

Fatih Altaylı bu fırsatı hiç kaçırır mı? Daha önce de şahit olmuştuk Hürriyet ve Habertürk arasındaki kavgalara. O zaman Doğan grubu ile Ciner grubu arasında geçen kavga adeta miras kalarak Demirören ve Ciner grubu arasında alevlenmeye başladı. 

Fatih Altaylı da Hande Fırat üzerinden Hürriyet'e verdi veriştirdi. Hatta bazı sözleriyle adeta tiye aldı...

İşte Fatih Altaylı'nın o yazısı:

Hürriyet’in bir grup yazarı ve yöneticisinin “Yerli otomobilin prototipi”ni görmelerini ama yazmamalarını eleştirmiştim ya... Kendini grubun lider zanneden hanımefendiden yanıt geldi. Hayli uzun bir yanıt. Ve en az yayınladıkları ilk haber kadar komik, eğlenceli bir yanıt. Mesela hanımefendi şöyle başlamış. “Hürriyet Türkiye’nin en büyük haber platformu” Bu cümle bizler için komedinin doruğu... Hürriyet için ise trajedinin... Evet bir zamanlar Hürriyet, Türkiye’nin en büyük haber platformu idi.

Ama bunun üzerinden epey bir zaman geçti. Çok uzun bir zaman. O zamanlar Hürriyet’in Ankara temsilciliğine mesela, en iyi haber yapanları getirirlerdi, en iyi yalakalık yapanları değil. Bugün artık Hürriyet, Türkiye’nin haber platformu değil, olsa olsa Türkiye’nin mizah platformu. Yapmadığı, yapamadığı haberciliği ile mizah konusu olan bir platform. Tabi ki, bu sizin kabahatiniz değil hanımefendi. Elbette Hürriyet bu hale siz orada olduğunuz için düşmedi. Ama Hürriyet bu hale düştüğü için siz oradasınız! Gelelm otomobille ilgili verdiğiniz yanıta. Evet, tam da beklediğim yanıtı, size yakışan ya da sizin verebileceğiniz yanıtı verdiniz. Şöyle demişsiniz: “4 kapısı var, 4 lastiği var, direksyonu var, SUV model” Keşke bu yanıtı vermeden önce gazetenizin otomotiv editörü Emre Özpeynirci’ye danışsaydınız da, komik olmasaydınız bu kadar. Sizin otomobille ilgili fikriniz ancak bu düzeyde olabilir. Kapı, lastik, direksyon. Segmenti de model zannedersiniz. Benim de eleştirdiğim tam da bu işte. Tam da bu dönemin yaklaşımı. Bilenden sakla, bilmeyene göster ve övgü al. Soru sorma kapastesi olandan uzak dur, sorgusuz sualsiz beğenene yakın ol. Ama burada da kabahat sizde değil, hanımefendi. Siz ve benzerleriniz sebep değil sonuçsunuz. Durumundan çok memnun olan, sonuççuklar... Öyle de çoksunuz ki!

ÇOK OKUNANLAR
Yorumlar 1 yorum