GÜNDEM

Fatih Altaylı'dan Tamer Karadağlı'ya sert çıkış! 'Sahte milliyetçi biraz edep yahu'

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, bugünkü yazısında Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde Tamer Karadağlı ile Nihal Yalçın arasında yaşanan gerilime değindi.

Fatih Altaylı'dan Tamer Karadağlı'ya sert çıkış! 'Sahte milliyetçi biraz edep yahu'

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde ‘En İyi Kadın Oyuncu’ ödülünü alan Nihal Yalçın'ın konuşması sırasında Tamer Karadağlı ile aralarında yaşananlardan köşesine taşıdı. Her iki ismin de olayda sorumlu olduğunu belirten Altaylı, “Nihal Yalçın’ın uzun konuşması gereksiz ama Karadağlı’nın da yaptığı densizlik ve kabalık. Yalçın’ın da olayı bu kadar büyütmesi manasız. Sonuçta Karadağlı’nın ‘Kusura bakma, özür dilerim’ gibi basit bir cümlesi ile kapanacak bir konu. Kimse için üzerinde tepinilecek bir durum değil aslında. Ama nedense artık en gereksiz konular bile uzun uzun sündürülüyor ve gerilim haline geliyor. Bu da öyle oldu” diye yazdı.

İşte Altaylı'nın ‘Ucuz kahraman Tamer’ başlıklı yazısı:

“Neredeyse ‘PKK’lı bu kadın’ demeye getirdi. İşte burada ölçü tamamen kaçmış oldu.

Tamer Karadağlı nasıl bir ilkelliğin pençesine düştüğünü gösterdi. Ben kötü bir şey yapmadım, niyetim kötü değildi, ödülü alıp konuşmaya devam etsin dedim diyeceksin. Sonra çıkıp ‘Bu kadın HDP’ye oy veriyor’ diye suçlayacaksın.

Bir kadını hedef gösterip, kendini aklayacaksın. Sahte bir milliyetçilik arkasına saklanacaksın.

Madem bu kadar milliyetçiydin ve böyle bir suçlama yapıyorsun, o zaman ‘Siyasi görüşlerine katılmadığım birine sahnede ödül vermem’ diyecektin Tamer Bey.

Haksız olurdun ama tutarlı olurdun.

Ama çıkacaksın, ödülü vereceksin.

Sonra "Ama o bölücü" demeye getireceksin.

Yok artık Tamer Efendi o kadar da uzun boylu değil.

Biraz edep yahu.

Biraz.”

Yazının tamamını okumak için tıklayın...

Yorumlar