GÜNDEM

Fatih Altaylı'dan önemli uyarı: Umre ruleti!

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, umreden dönecek olan ziyaretçiler ile ilgili önemli uyarılarda bulundu.

Fatih Altaylı'dan önemli uyarı: Umre ruleti!

Umreden ülkeye dönenlerin karantina süreci ile ilgili köşe yazısında uyarılarda bulunan Fatih Altaylı, umre ruleti oynuyoruz ifadesini kullandı. 

İşte o yazı : 

Bugün Türkiye’nin corona virüsü ile mücadelesi açısından muhtemelen en riskli gün olacak. Çünkü “yüksek riskli” 21 bin kişi bugün büyük gruplar halinde Türkiye’ye geliyor. 21 bin kişi umre ziyaretinden dönüyor. Suudi Arabistan bugünden itibaren ülkeye tüm giriş çıkışları donduruyor ve tüm uluslararası uçuşları askıya alıyor.

Ama 21 bin Türk vatandaşının umre ziyaretinden dönmesine izin veriliyor. Bu vatandaşlarımızın dönüşlerine nezaret etmek üzere uçaklarla sağlık ekipleri Mekke’ye gönderilmiş. Ateşi olanları, riskli görünenleri tespit ederek uçaklarda arkada ayrı bir bölüme oturtacaklarmış. Uçağın havalandırma sistemi içinde öndeki yolcular ne kadar garantide olacak belli değil. Türkiye’ye varınca hasta olanlar karantinaya alınacakmış. Hastalık belirtisi göstermeyenler ise “Evden çıkmayın sakın ha!” diye tembihlenerek evlerine yollanacakmış. Umreden bir önceki seferde gelenlerden birinin coronalı çıktığı, kaçında virüsün henüz kuluçka evresinde olduğu belirsiz.

Yani Mekke’de corona olduğu kesin. Bir tür Rus ruleti oynuyoruz ülke olarak. Orada revolverin içinde tek kurşun var. Burada da benzer bir şekilde corona.

Yazının tamamı için tıklayın...

Yorumlar