GÜNDEM

Fatih Altaylı'dan BirGün'e övgü, Hürriyet'e eleştiri

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, basılı gazeteler için "Nispeten okumaya değer bulduğum tek kağıda basılı gazete Birgün diyebilirim" derken Hürriyet gazetesini eleştirdi.

Fatih Altaylı'dan BirGün'e övgü, Hürriyet'e eleştiri

Habertürk gazetesi yazarı Fatih Altaylı, bugünkü köşesinde yayınladığı yazının "Cehaletin kurumsal hali" başlıklı bölümünde basılı gazeteler için "Nispeten okumaya değer bulduğum tek kağıda basılı gazete Birgün diyebilirim" derken, Hürriyet gazetesini eleştirdi:

Epey uzun bir zamandır elime gazete kağıdı değmiyor. Bunun pandemi ile alakası yok. Gazetelerin okunacak halde olmaması ile alakası var. Nispeten okumaya değer bulduğum tek kağıda basılı gazete Birgün diyebilirim. Pandemi öncesi bıraktığım gazete almayı, bundan sonra da yapacağımı zannetmiyorum. Velev ki, okunacak hale gelsinler. Hatta bazı gazeteleri ise online bile okumadığımı fark ettim. Yazarlarına bakıyorum ve bırakıyorum. Bu yüzden de gazetelerin komikliklerinin ve cahilliklerinin bazen geç farkına varıyorum.

Dün bir konuyu araştırırken, Hürriyet gazetesinin birkaç gün önceki bir haberi ile karşılaştım. “Türkiye’den Lota Kasırgasının vurduğu ülkelere taziye mesajı” başlıklı bir haber. Gülmeye başladım haliyle. Genel Yayın Yönetmeni'nin ekonomi konusu başta olmak üzere bazı konulardaki cehaletini kendi itiraflarından biliyorduk ama gazetenin kurumsal cehaletini bilmiyordum. Arkadaşlar bu yıl “LOTA” kasırgası diye bir kasırga olmadı. Sizin Lota Kasırgası zannettiğiniz şey aslında Iota Kasırgası. Yunan alfabesinin 9. harfi Iota’dan alıyor adını. L zannettiğiniz harf aslında I.

Yazının tamamı için tıklayınız

ÇOK OKUNANLAR
Yorumlar