GÜNDEM

Fatih Altaylı Rasim Ozan Kütahyalı’nın yazısına ateş püskürdü

Habertürk yazarı Fatih Altaylı bugünkü köşesinde isim vermeden "Aslında Türk medyasında sağcı, solcu, ilerici, gerici, milliyetçi, bölücü gibi yazar ayrımları yok. Sadece çok daha basit iki gazeteci sınıfı var. Yavşaklar ve yavşak olmayanlar" dedi.

Fatih Altaylı Rasim Ozan Kütahyalı’nın yazısına ateş püskürdü

Rasim Ozan Kütahyalı, geçtiğimiz günlerde yazmış olduğu köşesinde Türk edebiyatının önde gelen isimlerinden Adalet Ağaoğlu'nun ölümünün ardından 'en içten ve sahici yazıyı Cansu Çamlıbel'in kaleme aldığını' belirtip Hürriyet gazetesinde bir kişinin nasıl 'torpil' ile yazar yapıldığını açıklamıştı. Kütahyalı, eşi Nagehan Alçı'yla birlikte ziyaret ettiği Hürriyet'in eski patronu Aydın Doğan'a telkinde bulunarak Çamlıbel'in yerine Hürriyet gazetesine başka bir ismi 'paraşütle yazar yaptırdıklarını' itiraf etmişti.

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, bugün kaleme aldığı yazısında Rasim Ozan Kütahyalı'nın, ismini vermeden "Eşiyle beraber Aydın Doğan’la konuşmuşlar ve Cansu Çamlıbel’in ayağını kaydırıp, Çamlıbel’in yerine Verda Özer’i yazar yaptırmışlar." ifadelerine yer verdi.

Yapılan ayıbın da marifetmiş gibi güç gösterisi olarak anlatıldığını aktaran Altaylı, sözlerini şu şekilde sürdürdü "Ben o kadar önemli bir adamım ki, medya patronlarına kimi yazar yapacaklarına kadar etki ederim diyor. Tam şecaat arz ederken, sirkatin söylemek durumu. Allah’tan eşi daha aklı başında biri olduğu için “Benim bu konu ile alakam yok. Yalan söylüyor” diyerek bu işten sıyrıldı.Neyse yazdıkları önemli değil zaten."

Yazıyı okurken Türk medyasında sağcı, solcu, ilerici, gerici, milliyetçi, bölücü gibi yazar ayrımları olmadığını düşündüğünü ifade eden Altaylı, "Sadece çok daha basit iki gazeteci sınıfı var. Yavşaklar ve yavşak olmayanlar. Ben o yazıya bakınca bunu gördüm. Bunu yazarı için söylemiyorum." şeklinde konuştu. 

Yazının tamamı için tıklayınızÇOK OKUNANLAR
Yorumlar