GÜNDEM

Fatih Altaylı, Cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda Kılıçdaroğlu'nun dalga geçtiğini söyledi

Habertürk gazetesi yazarı Fatih Altaylı, gece yatan aklı evvellerin sabaha CHP'ye Cumhurbaşkanı adayı bulduğunu ve Kılıçdaroğlu'nun da bu durumla kafa bulduğunu söyledi.

Fatih Altaylı, Cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda Kılıçdaroğlu'nun dalga geçtiğini söyledi

Habertürk gazetesi yazarı Fatih Altaylı, her geçen gün yeni bir CHP Cumhurbaşkanı adayının ortaya çıkarılmasını yorumladı. Altaylı, hem iktidar yanlısı hem de muhalefet tarafında olanların Cumhurbaşkanı adayı uydurma sevdasına kapıldıklarını belirtti. Kılıçdaroğlu'nun da bu durumla kafa bulduğunu belirten Altaylı, İyi Parti Genel Başkanı Akşener'in de bu eğlenceye yandan isim üfürerek katıldığını söyledi.

Fatih Altaylı tiye alan sözlerle, dünkü ortaya atılan CHP'nin gizli Cumhurbaşkanı adayının kıçından uyduranlara göre iki kişi olduğunu beliritti. Aday olarak gösterilen iki kişiden birinin ünlü ekonomist Prof. Dr. Özgür Demirtaş diğerinin ise Coca Cola'nın eski CEO'su Muhtar Kent olduğunu hatırlatan Altaylı, bu isimleri uyduranların rüyasının çok derin ve katmalı olduğunu, o kadar ki Inception filminin bile bunların yanında çocuk filmi gibi kaldığını ifade etti. 

İşte o yazı...

Gece yatan aklı evveller, sabah CHP’ye yeni bir Cumhurbaşkanı adayı bulmuş olarak uyanıyorlar.

İster iktidar yanlısı olsun, ister muhalefet, bu “Bir tarafından Cumhurbaşkanı adayı uydurma” sevdasına kapılmış görünüyor.

Anladığım kadarı ile CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu da bu durumla kafa buluyor.

Ve galiba İyi Parti Genel Başkanı Akşener de bu eğlenceye yandan isim üfürerek ve "Rabbi yesir"li gazlar vererek katılıyor.

Kıçından uyduranlara göre CHP’nin dünkü gizli Cumhurbaşkanı adayları iki kişiydi.

Bundan biri sosyal medyanın popüler ekonomisti Prof. Özgür Demirtaş idi, diğeri ise uluslararası gururumuz Coca Cola’nın eski CEO’su ve Yönetim Kurulu Başkanı Muhtar Kent.

Yazanların rüyaları o kadar derin ve katmanlı ki, Inception filmi bile bunların yanında çocuk filmi gibi kalır.

Türkiye’nin son yıllardaki modasına uymuşlar ve “Palavra ne kadar detaylı ve büyük olursa o kadar inandırıcı olur” mottosundan yola çıkarak her iki adayın da gizli görüşmeler yaptığını, Kemal Bey ile anlaştıklarını net bir şekilde belirtmişler.

Prof. Özgür Demirtaş dün fazlaca saldırgan ithamlara sosyal medya hesabından yanıt verirken, adaylığı ile ilgili palavraları da yanıtladı ve adaylığı ile ilgili bir görüşme yapmasının söz konusu olmadığını, böyle bir teklifin dahi gelmediğini, bunların külliyen uydurma olduğunu zaten açıkladı.

Hal böyle olurca elde kala kala Muhtar Kent kaldı.

Emekliliğin tadını yaz boyunca inmediği teknesinde kah Türkiye, kah Yunanistan, kah Hırvatistan kıyılarında çıkaran Sevgili Muhtar Kent’ın kendisinin Cumhurbaşkanı adayı olacağını iddia eden kişinin bu satırları ile ilgili olarak kullandığı kelimeyi burada kullanmak istemem.

Ancak Kent bu iddia için kullandığı ifadeyi “Zeka sahibi birinin ortaya atmayacağı bir iddia” şeklinde kibarca aktarabilirim.

Kent, Türkiye söz konusu olunca iktidarla da, muhalefetle de görüşüyor, elinden gelen her türlü yardımı, desteği Türkiye için veriyor. Fahri büyükelçi gibi çalışıyor, talep edilince Cumhurbaşkanı Erdoğan için ABD’de randevular ayarlıyor, iş dünyası ile buluşturuyor ama o kadar.

Siyasete asla bulaşmıyor.

Zaten ne böyle bir teklif var kendisine ne de onun böyle bir isteği.

Yani anlayacağınız ne Özgür Demirtaş’ın ne de Muhtar Kent’in Millet İttifakı adına Cumhurbaşkanı adayı olacağı iddiaları doğru.

İkisi de büyük palavra.

Bakalım yarın yazarlarımız hangi isimlerle uyanacaklar, rahmetli anneannemin tabiriyle “Yellenip yellenip ipe dizecekler”.

Kokusu hemen çıkan palavraları bize yazı diye yutturacaklar.

Hep birlikte izleyip güleceğiz.

NOT: Umarım başlığı görünce esinlenip eski FED Başkanı Janet Yellen'i muhalefetin cumhurbaşkanı adayı olarak yazmazlar yarın.

Yorumlar