TELEVİZYON

Fatih Altaylı çılgına döndü: Taksici bana boka bakar gibi bakıyor

Habertürk ekranlarında yayınlanan Teke Tek isimli programın sunucusu Fatih Altaylı, konuğu İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu'ya, taksilerle ilgili şikayetlerini dile getirirken bir hayli sinirlendi.

Fatih Altaylı çılgına döndü: Taksici bana boka bakar gibi bakıyor

Yurdun birçok bölümünde olduğu gibi İstanbul’da da yaşanan taksi sorunu gün geçtikçe büyüyor. Vatandaşların taksilere "yolumun üstü değil, değişim saati, yemeğe gidiyorum, karşının taksisiyiz" gibi nedenlerle alınmaması şikayetleri artırdı.

Yabancı turistler ise pazarlık yapmadan taksilere binemediklerini belirterek yaşanan durumdan şikayet ediyor.

Ortaya çıkan bu durumdan şikayetçi olan taksiciler ise kaosun, plaka sahiplerinin önüne gelene araç vermesinden kaynaklandığını ifade ediyor...

Taksi krizi ele alındı

Taksi krizi, Habertürk'te yayınlanan Teke Tek programında tartışıldı.

Programa Taksiciler Odası Başkanı Eyüp Aksu ile İBB Meclisi Trafik Araştırma Komisyonu Üyesi Gencay Özcan konuk oldu.

Moderatör Fatih Altaylı, Başkan Aksu'ya "Boş meslektaşlarınız Türk vatandaşlarını almıyorlar, önümden bomboş geçiyor." diyerek dert yandı.

"Kendimi o taksiciye yalvaran köpek gibi hissediyorum"

Altaylı sözlerini şöyle sürdürdü:

"Ben aylardır bir tek taksiye binemedim. Kendimi köpek gibi hissediyorum yani o taksiciye yalvaran köpek gibi...

"Taksici bana b*ka bakar gibi bakıyor"

Taksicilerin bana bir ezikmişim gibi bakmasından, bir gün elime odun alıp taksinin camını kırmak istiyorum o kadar sinirleniyorum. Taksici, bana b*ka bakar gibi bakıyor.

'Abi dur Allah aşkına n'olur gideceğim' diye. Hastaneden çıktım kolumda serum iziyle, çıkışta bir taksi bulamadım. Hastaneden eve 4 kilometre yürüdüm. Bir tanesi durmadı. Yani sizin meslektaşlarınız artık bizi adam yerine koymuyorlar. İstanbullulara böyle köpeğe bakar gibi bakıyorlar."

"Kesinlikle size katılıyoruz, denetimler sıkılaşsın, cezasız kalmasın"
Başkan Aksu ise, Altaylı'nın sözleri üzerine şu yanıtı verdi:

"Şimdi biz almamayı, yakına gitmemeyi, aracın pisliğini, taksimetre açmamayı, kesinlikle tasvip etmiyoruz. Size de katılıyoruz. Buradan hem büyükşehir belediyemize hem de emniyetimize sesleniyorum, denetimler sıkılaşsın, bunlar cezasız kalmasın. Sizi götürmeyen ilk uyarı almalı, ikaz edilmeli en son meslekten ihraç edilmeli."

ÇOK OKUNANLAR
Yorumlar