MEDYA KÖŞESİ

Ertuğrul Özkök'ten Akif Beki'ye dizi uyarısı

Karar yazarı Akif Beki, Netflix'in eşcinselliği normalleştirdiğini savunmuş ve tepki göstermişti. Ertuğrul Özkök bugün yazısında Akif Beki'ye dizi uyarısında bulundu.

Ertuğrul Özkök'ten Akif Beki'ye dizi uyarısı

Hürriyet gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök, bugünkü köşe yazısında Netflix'ten izlediği bir diziye yer verdi.

Özkök, Online dizi ve film platformu Netflix için "Ha bire araya eşcinselliği normalleştirme ve sıradanlaştırma mesajları sıkıştırdığını’ savunan Karar yazarı Akif Beki'ye göndermede bulunarak “Tales of the City” dizisini izlememesi gerektiğini söyledi.

Özkök yazısında, " Dün sabaha karşı saat 03.00’te uyandım ve 1990’larda atladığım bir diziyi sonuna kadar seyrettim. Adı “Tales of the City” (Şehir Hikâyeleri). 1970’li yılların ortasındaki San Francisco’yu anlatıyor.

Bir tür “Friends” tadında... Hippi akımı iyice yayılmış, ABD’nin öteki bölgelerinden büyük bir göç var. Özellikle Anadolulu bir Rum baba ile Mora Yarımadası’ndan bir annenin kızı olan Olympia Dukakis’in oynadığı “Anna Madrigal” karakteri olağanüstü.

Herkese tavsiye ederim diyeceğim ama Akif Beki geldi aklıma...Hani diyor ya, Netflix filmlerinde gay sahneleri varsa uyarın diye... Onu uyarıyorum" ifadesini kullandı.

Yorumlar