GÜNDEM

Ertuğrul Akbay bir ay önce Zahide Yetiş'e anlatmıştı

Duayen gazeteciler arasında gösterilen Ertuğrul Akbay bugün 80 yaşında hayatını kaybetti. Ertuğrul Akbay bir süredir hastanede tedavi görüyordu.

Ertuğrul Akbay bir ay önce Zahide Yetiş'e anlatmıştı

Sözcü Gazetesi'nin sahibi Ertuğrul Akbay'ın üzen ölüm haberi bugün geldi. Uzun süredir kanser tedavisi gören Ertuğrul Akbay kaldırıldığı hastanede 80 yaşında hayatını kaybetti.

 Akbay, gazeteci kimliğinin yanısıra spora verdiği önemle de biliyordu. Spor ve beslenme konusunda seminerler veren Akbay Hollywood starlarından, dünya liderlerine, Kongo‘daki Pigme'lerden, güzellik kraliçelerine kadar “atlatma” röportajlar yapmıştı.

Kanser ile uzun süre savaş veren Ertuğrul Akbay, Show TV ekranlarında Zahide Yetiş'e nasıl kanserden korunduğunu, neler yaptığını söyle anlatmıştı.

Bu ölümcül hastalığı öğrendiğimde nur içinde yatsın Atatürk sevdalı beni ve kardeşlerimi Atatürk sevgisiyle büyüten eczacı hacı babamın sözü aklıma geldi. Babam ters bir şey olduğunda;
-Her belada bir hayır vardır, takma kafana oğlum derdi. Bu bela! Hastalık da benim için, bir bakıma hayırlı oldu. Neden mi? Bu hastalığı yenmek için elimden geleni yaptım. Moralimi bozmadım. Aksine, hırslandım. Asla “Pes” etmedim.

Ertuğrul Akbay kaç yaşında ne kanseriydi 1 ay önce pes etme demişti! - Sayfa 4

8 yıl öncesinden zihin, beden… Ve her yönden de daha güçlü oldum. Sadece bu bela! Ölümcül hastalığa “Dur” demeyi değil yaşlanmaya da nasıl “Dur” deneceğini öğrendim.

UMUDUNU ASLA KAYBETME

Başarı bir gecede olmaz, diyen Filozof Oliver Wendell Holmes bu konuda şöyle konuşuyor;


-Karşılaşacağın hiçbir zorluk karşısında asla pes etme.

Zira; Umutlu olana yardım edecek. Fırsatlar ve değişiklikler vardır. Bu karmaşa sonunda Tanrı, daimi başarıyı sana getirecektir. Sadece yoluna devam et.
Çünkü, en akıllı, en cesur olanlar. En eski ve en iyi şu parolayı bilirler;
“Asla Pes Etme!”

Ertuğrul Akbay kaç yaşında ne kanseriydi 1 ay önce pes etme demişti! - Sayfa 11

ÇOK OKUNANLAR
Yorumlar