GÜNDEM

Ersoy Dede'den önemli uyarı: Türkiye Ermenileri bu toprakların sahipleridir

Star yazarı Ersoy Dede, Ermenistan ve Azerbaycan arasında yaşanan çatışmaların ardından Kumkapı'daki Ermeni Patrikhanesi'nin önünde yapılan protestoyu eleştirdi ve "Türkiye Ermenileri, bu toprakların sahipleridir" ifadelerini kullandı.

Ersoy Dede'den önemli uyarı: Türkiye Ermenileri bu toprakların sahipleridir

Dağlık Karabağ'ın işgalden kurtulması için Türkiye'de yediden yetmişe herkes Azerbaycan'a destek oluyor. Fakat bu destek bazen aşırıya kaçarak Türkiye'de yaşayan Ermeni vatandaşları taciz etmeye kadar vardı. 

Kumkapı'daki Ermeni Patrikhanesi'nin önünde yaşananlar ise bunun bariz örneği. 

Bu konuyu ele alan Star yazarı Ersoy Dede, Azerbaycan'a verilen desteğin bu yapılanlarla alakasının olmadığını belirtti. Patrkhane önünde yaşananlare tepki gösteren Dede, Türkiye Ermenileri'nin bu toprakların sahipleri olduğunu hatırlattı ve uyardı.

İşte Ersoy Dede'nin yazısı:

Önce Kumkapı’daki Patrikhane’nin bulunduğu sokak, arkasından da Fener-Balat.. Gördüklerime inanamadım.. Bir grup, arabalarla konvoy oluşturmuş korna çala çala taciz ediyor insanları.. Ne diye? Ermeni oldukları için.. Kelimenin tam anlamıyla çıldırmışlık hali.. E biraz da cehalet soslu kuşkusuz..

***
Arkadaş.. Ermenistan'ın gerek 30 yıla yakındır sürdürdüğü işgal gerekse bu işgali tahkim etmek üzere kalkıştığı harekat şüphesiz gayr-ı meşrudur.. Ve hem sahada hem de gerek BM gerekse başka uluslararası platformlarda, masanın her köşesinde karşılığını alıyor.. Askeri açıdan hareket edemez hale geldiği gibi, diplomatik bakımdan da nasıl köşeye sıkıştığını, arkasında duran hiç kimsenin bu durumu savunamadığını görüyorsunuz.. Ermenistan’ın bu saldırılarının, bu işgalci tutumunun, Türkiye Ermenileri ile ne alakası var Allah aşkına?.. Her kim ki orada yaşananlar karşılığında bu topraklarda eşit hakka sahip olduğumuz bir Ermeni komşumuza yan gözle bakarsa bilinmelidir ki provokasyon peşindedir.. Bu kadar açık ve net..

Yazının tamamı için tıklayın...

Yorumlar