POLEMİK

Ersoy Dede'den New York Times'a 'günaydın'! Senin ülken zaten katildi

Star yazarı Ersoy Dede, dünyanın en bilinen gazetelerinden biri olan New York Times'a yanıt verdi.

Ersoy Dede'den New York Times'a 'günaydın'! Senin ülken zaten katildi

Star yazarı Ersoy Dede, "ABD intihar bombacılarıyla müttefik haline geldi" şekilnde yazan New York Times'a cevabı yapıştırdı! "ABD zaten katildi"

New York Times, Suriye'de PKK/YPG'li intihar bombacılarını manşetine taşıyarak "‘Bizim müttefikimiz bu intihar bombacıları mı?’ sorusunu yöneltmişti.

Ersoy Dede bugünkü yazısında bu manşete yanıtlar verdi. Dede yazısında "Amerika’ya.. (‘Günaydın Vietnam’ filminde Cronauer’ı canlandıran Robin Williams’ı da anarak..) Good Morning diyelim vee soralım non-politik Amerikan kamuoyuna; siz ülkenizi ne zannediyordunuz ya?.. Bir kere o çok korktuğunuz El Kaide’yi sizinkiler kurdu.." ifadelerini kullandı.

İşte Ersoy Dede'nin bugünkü yazısından bir bölüm:


ABD zaten katildi

New York Times gazetesi, Afrin’de teröristlerce gerçekleşen intihar bombası saldırısının ardından, “Bu, ABD’yi intihar bombacılarıyla müttefik haline getiren garip bir duruma sokuyor” diye yazdı..‘Bizim müttefikimiz bu intihar bombacıları mı?’ diye sordu.. 

11 Eylül sonrası her Amerikalı’nın korkulu rüyası haline gelen El Kaide tarzı terör saldırılarını, müttefiklerinin de uyguladığını görünce Amerikan kamuoyu şimdi yüksek sesle tartışmaya başlamış..“..Kimdir bu bizim müttefiklerimiz?..” diye.. Ünlü radyocu Adrian Cronauer’ın Saigon’daki askeri radyoda sabah programını açarken söylediği gibi; “…goooooooooooooooooood morning..” diyelim Amerika’ya.. (‘Günaydın Vietnam’ filminde Cronauer’ı canlandıran Robin Williams’ı da anarak..) Ve soralım non-politik Amerikan kamuoyuna; siz ülkenizi ne zannediyordunuz ya?.. Bir kere o çok korktuğunuz El Kaide’yi sizinkiler kurdu..

Afganistan’daki SSCB işgali sırasında kurdu, yararlandı, yönetti.. Sonra başka başka yerlerde de uygun olduğunda kullandı.. En son kontrolden çıkıp da ABD’yi vurunca yok etti.. Tom Hanks’ın “Charlie Wilson'ın Savaşı”  filmini bulun izleyin.. E DEAŞ peki?.. Bugün Amerikan Başkanı olan Trump’ın, 11 Ağustos 2016’da Florida eyaletindeki Sunrise'da yaptığı konuşmayı bulun dinleyin.. “DEAŞ’ı Obama kurdu.. ‘Ezik’ Hillary Clinton da ona yardım etti…” Bu sözler Amerikan Başkanı Trump’a ait..

‘Katil’ dediğiniz DEAŞ böyle kurulmuş.. Başka neler bilmek istersiniz? Mesela 11 Eylül’ü bahane ederek hukuksuz bir şekilde Afganistan’a giren ABD’nin 18 yıldır işlediği cinayetleri öğrenmek ister misiniz?.. Kimyasal silah bahanesiyle işgal ettiği Irak’ta kaç yüz bin Müslümanı kestiğini bilmek ister misiniz Amerika’nın?.. “Bizim müttefikimiz bu katiller mi?..” diye soruyormuş şimdi NYT.. Aynı NYT, ABD’nin cinayetlerini sorguladı mı hiç şimdiye kadar?.. Demem o ki ey Amerikalı kardeşim.. Senin ülken zaten katildi.. Yeni bir şey yok yani..

Ersoy Dede'nin yazısının tamamı için tıklayın

Yorumlar