GÜNDEM

Ersoy Dede'den bomba yazı: 15 Temmuz’u alkışlayanların Cumhuriyet Bayramı coşkusu!

Star gazetesi yazarı Ersoy Dede, 29 Ekim kutlamalarına ilişkin öyle bir yazı kaleme aldı ki... Dede, 15 Temmuz gecesi alkış tutan ve tencere, tava çalanların bugün Cumhuriyet Bayramı'nı nasıl coşku ile kutladıklarının altını çizdi.

Ersoy Dede'den bomba yazı: 15 Temmuz’u alkışlayanların Cumhuriyet Bayramı coşkusu!

Dün 15 Temmuz darbe girişimi gecesi darbecilere alkış tutanlar, bugün 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı kutlamak için sıraya girdiler.

İşte bu minvalde ifadelerle yazısını kaleme alan Ersoy Dede, bunu yapanların Cumhuriyet hakkında zerre fikre sahip olmadıklarını söyledi. 

İşte Ersoy Dede'nin yazısı:

"Dün Cumhuriyet bayramıydı... Yani Cumhuriyetimizin kuruluşunun yıl dönümüydü... Ve 15 Temmuz’da hükümet yıkılacak diye tencere tava çalanların tamamı büyük bir coşkuyla kutladı cumhuriyet bayramını… Cehalet  işte tam da böyle bir şey… Ya sahiden 15 Temmuz gecesi yıkılacak olanın Erdoğan iktidarı olduğunu zannediyorlardı... Ya da Cumhuriyet hakkında zerre fikir sahibi değiller... Erdoğan düşmanlığı öylesine kör etmiş ki gözlerini bu uğurda Cumhuriyeti feda etmeye hazırlar. Bunlara güvenip çıkılır mı yola arkadaş?!.. "

ÇOK OKUNANLAR
Yorumlar