POLEMİK

Ersoy Dede'den Aslı Aydıntaşbaş'a sert yanıt; Aradığınız kişiye bu gazetede...

Ersoy Dede, dünkü yazısında kendisi ve birkaç yazarı hedef alan Cumhuriyet yazarı Aslı Aydıntaşbaş'a verdi veriştirdi..

Ersoy Dede'den Aslı Aydıntaşbaş'a sert yanıt; Aradığınız kişiye bu gazetede...

Star yazarı Ersoy Dede, dünkü yazısında “Ersoy Dede’nin, Cem Küçük’ün, Şamil Tayyar’ın hatta ve hatta Erdoğan’ın kandırılmış olma ihtimali var da, Nazlı Ilıcak’ın yok mu?..” diye soran Cumhuriyet yazarı Aslı Aydıntaşbaş'ı topa tuttu.

Ersoy Dede "Benim fikirlerim ne zaman Nazlı Ilıcak'la örtüşmüş doğrusu çok merak ediyorum" dedi ve Aslı Aydıntaşbaş'a Yeni Şafak ile Karar'ı işaret etti..

İşte Ersoy Dede'nin bugünkü yazısından bir bölüm; 

Aradığınız kişiye bu gazetede ulaşılamıyor

Aslı Aydıntaşbaş, Nazlı Ilıcak’ın hukukunu savunacağım derken kremalı mantar çorbası gibi bir fotoğraf çıkartmış ortaya. “Ersoy Dede’nin, Cem Küçük’ün, Şamil Tayyar’ın hatta ve hatta Erdoğan’ın kandırılmış olma ihtimali var da, Nazlı Ilıcak’ın yok mu?..” diye soruyor.. “.. Adı geçen diğer isimler kendi adlarına konuşurlar elbet..

Ancak ben benimle benzerlik kurarak, FETÖ’nün medya yapılanması davasında müebbetle yargılanan bir isme meşruiyet devşirilmesini tabii ki kabullenmem.. Bunu söylediğim zaman Aslı Aydıntaşbaş; “Sizin üzerinizden kimseye meşruiyet devşirmek niyetim yok. Sadece basit bir soru soruyorum: Herkesin aynı tezleri savunduğu dönemde, Nazlı Hanım’ın da yanlış yapma hakkı yok mu?..” demiş..

Benimle Nazlı Ilıcak hangi zamanda hangi ‘aynı’ tezleri savunmuş çok ciddi merak içindeyim.. 17/25 Aralık’a darbe girişimi mi demiş, 7 Şubat 2012 kepazeliğine ‘Erdoğan’ı indirme operasyonu’ mu demiş, Gezi kalkışmasında mı benzeşmiş fikirlerimiz, Türkiye’nin demokratikleşme sürecinde mi?..

O FETÖ’cü polis şeflerinin yazdığı fezlekeleri Aydın Doğan’ın bordrosunda ‘yolsuzluk’ diye satarken, ben bunun bir dış servis operasyonu olduğunu anlattım gücüm yettiğince..

Yavaş gel bakalım biraz.. Dışarıdan bakınca herkes birbirine benziyor olabilir ama öyle değil.. Aradığınız kişiye şu anda bu gazetede ulaşılamıyor.. Bir de Yeni Şafak’la Karar’ı deneyin isterseniz..

Ersoy Dede'nin yazısının tamamı için tıklayın

ÇOK OKUNANLAR
Yorumlar