GÜNDEM

Ersoy Dede yazdı: Darbe hazırlığı değil, kışkırtıcılığı var

Star yazarı Ersoy Dede, son dönemlerde ortaya atılan darbe imalı iddialar ve söylemlere ilişkin yazdığı yazısında ordu içerisinde bir darbe hazırlığının olmadığını fakat böyle bir algı oluşturmaya çalışanların olduğunu belirtti.

Ersoy Dede yazdı: Darbe hazırlığı değil, kışkırtıcılığı var

Son dönemlerde özellikle CHP'li isimlerin darbe imalarında bulunması üzerine 'bir darbe hazırlığı mı var?' sorusu akıllara geldi. Fakat bu konuda net konuşan Star yazarı Ersoy Dede, 'Türkiye'de böyle bir tehlike yoktur' dedi. Bunun yerine darbe hazırlığı varmış gibi algı oluşturmak isteyenlerin olduğunu belirten Dede, yaşanan sürecin darbe kışkırtıcılığı olduğunu söyledi. 

İşte o ifadeler:

CHP sözcülerinin arka arkaya yaptıkları darbe imaları, CHP’nin darbeci geleneğine uygun bir tavır. Onda tartışılacak bir şey yok. Ancak bu imalar bir noktada sanki yeni bir darbe tehdidi varmış gibi bir algıyı da beraberinde getiriyor. Sanki ordu içinde bir cunta var ve kıpırdanmaya başlamış gibi.. En son söylenecek sözü başta ifade edeyim; bugün Türkiye’de darbe tehlikesi falan yoktur, sadece alçakça ve haince darbe imasında bulunanlar vardır!.. Ve bu darbe çığırtkanları da, Türkiye demokrasisinin geldiği aşamayı kavramaktan uzaktır. Bu kadar açık..

***Bakın değerli dostlar.. Türkiye, Başkan Erdoğan’ın liderliğinde uluslararası ilişkilerde artık özne durumundadır. Milli Savunma Bakanlığı da tüm birlik, kurum ve karargâhları ile birlikte devletin bekası milletin huzur ve güveni için elini değil gövdesini taşın altına koymaya devam ediyor. Nokta.. Şu anda farklı coğrafyalarda beş büyük operasyon başarıyla devam ediyor. 

Yazının tamamı için tıklayın...

Yorumlar