POLEMİK

Ersoy Dede: Bunun adı açgözlülüktür!

Star yazarı Ersoy Dede, Türk halkını Çiftlikbank konusunda defalarca uyardığını yine de insanların bu oluşuma para yatırıp battığını belirtti.

Ersoy Dede: Bunun adı açgözlülüktür!

Star yazarı Ersoy Dede, Çiftlikbank'a para kaptıranlar için köşesinden açtı ağzını yumdu gözünü...


Ersoy Dede, Türk halkını Çiftlikbank konusunda defalarca uyardığını belirterek "Ancak açgözlüler bu uyarılarıma kulak asmadılar, şimdi kimseyi suçlamasınlar" ifadelerini kullandı..

İşte Ersoy Dede'nin bugünkü yazısından bir bölüm:

Çiftlikbank’a para kaptıranlar uyarıları dikkate almadı 

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'nın 'nitelikli dolandırıcılık' kabul ederek suç duyurusunda bulunduğu Çiftlikbank'ın kurucusu Mehmet Aydın Uruguay’a kaçmış..

Yanında da 500 milyon dolar varmış kaçarken.. Başta genel merkez olmak üzere ‘Çiftlikbank’ tabelası taşıyan her yer kapı-duvar.. Şimdi gelelim kurufasulyenin faydalarına.. Aylardır karşılaştığım her Çiftlikbank oyuncusuna bu sistemin nasıl patlayacağını ve işin başındaki tosuncuğun nasıl kaçacağını anlattım durdum.

Benim gibi sistematik onlarca dolandırıcılık hikayesi görmüş herkes de durumun farkındaydı.. Buna rağmen parasını çekip de sistemden çıkmak istemeyenler, göz göre göre battı.. Kimse kusura bakmasın ama, bunun adı açgözlülüktür..

Bu riski gördüğü halde sistemde kalmaya devam eden arkadaşlara üzülmeye çalışıyorum fakat üzülemiyorum.. Devlete gelince.. İlk günden beri devlet elinden geleni yaptı.. Kimse kendi suçunu başkalarına yansıtmasın.. Geçmiş olsun.. 

Ersoy Dede'nin yazısının tamamı için tıklayın

ÇOK OKUNANLAR
Yorumlar