GÜNCEL

Ersin Çelik'in paylaşımı sonrasında valiler arasında "Anadolu aslanı" tartışması yaşandı

Gazeteci Ersin Çelik, kamp yapmak için gittiği Ihlara'dan iki köpekle video paylaştı ve köpekleri takipçilerine tanıttı. Çelik'in bu paylaşımının ardından Aksaray ve Sivas Valileri arasında tartışma başladı.

Pınar Hilal Balta
Pınar Hilal Baltapinarhilalb@gmail.com
Ersin Çelik'in paylaşımı sonrasında valiler arasında "Anadolu aslanı" tartışması yaşandı

Yeni Şafak Yazı İşleri Müdürü Ersin Çelik, bir grup gazeteciyle Ihlara Vadisi'ne kampa gitti. Çelik, buradan dünyanın en iri çoban köpekleri olarak bilinen Aksaray Malaklısı cinsi iki köpekle çekilmiş bir video yayınladı. Videoda Çelik, yanındaki bir kişiye dönerek, köpeklerin Sivas Kangallarıyla aralarındaki farkın ne olduğunu sordu.

Çelik'in bu videosu sonrasında Aksaray ve Sivas Valileri arasında okuyanları gülümseten bir tartışma başladı. Çelik, tartışma sonrası sulh mesajı paylaştı: "Sivas Kangalı videosu çekmek farz oldu."

VALİLER ARASINDA TARTIŞMA BAŞLADI

İzletenleri gülümseten video sonrasında bu videoyu paylaşan Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, "Sivaslı kardeşlerim alınmasın ama;Anadolu aslanı,Aksaray malaklısıdır..." dedi.

Aksaray Valisi'nin bu twetini RT'leyen Sivas Valisi Salih Ayhan, "Neden alınalım Sayın Valim, Sivaslılar bilir ki herşey cüsse ile olsaydı ormanın kralı aslan değil fil olurdu. Sağlık, afiyet diliyoruz..." dedi.

İşte Valilerin devam eden tartışması:

s s

ÇOK OKUNANLAR
Yorumlar