TV HABER

Erkan Baş'tan Buket Aydın iddiası: Geri döndü 60 güvenlikçi işten atıldı

Türkiye İşçi Partisi Lideri Erkan Baş, Buket Aydın’ın işe geri dönüş sürecinde 60 güvenlik görevlisinin işten çıkarıldığını söyledi. Güvenlik şirketi ise bu iddiaları yalanladı.

Erkan Baş'tan Buket Aydın iddiası: Geri döndü 60 güvenlikçi işten atıldı

TİP Genel Başkanı, İstanbul Milletvekili Erkan Baş, Demirören Medya ile ilgili iddialar gündeme getirmiş ve Buket Aydın işine döndükten sonra 60 güvenlik görevlisinin işten kovulduğunu iddia etmişti. Medya dünyasının gündemine oturan bu iddialara Demirören Medya'nın çalıştığı Atak Güvenlik'ten yalanlama geldi. 

Demirören Holding’e bağlı güvenlik işçilerinin kendisini ziyaret ettiğini anlatan Baş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’yla yaptığı programla tepkilere neden olan Kanal D çalışanı Buket Aydın’ın kanalda yaşadığı sıkıntılar nedeniyle çok sayıda güvenlik görevlisinin işine son verildiğini iddia etti. 

"60 güvenlik işçisi bir günde işinden çıkarılıyor"

Baş, olaya ilişkin şunları anlattı:
-"Buket Aydın’ın şirkette yaşadığı sıkıntılar nedeniyle güvenlik görevlisi arkadaşlarımıza amirlerinden bir talimat geliyor ‘Buket Hanım’ın işine son verilmiştir, içeri girişi engellensin’ deniyor ve güvenlik işçileri sadece kendilerine gelen bu talimatı uyguluyorlar. Daha sonra, tekrar, büyük ihtimalle Ankara üzerinden Buket Hanım işe iade edilince, bu kez sadece kendilerine verilen görevi yerine getirdikleri için bütün güvenlik şirketi çalışanları, İstanbul ve Ankara’daki 60 güvenlik işçisi bir günde işinden çıkarılıyor. Bu kabul edilebilir bir şey değil yani aralarında yirmi yıldır orada çalışan işçi arkadaşlarımızın olduğu bir topluluk, bir günde, iktidar istedi diye işsiz kalmış durumda. Bunu takdirlerinize sunuyorum" .

GÜVENLİK ŞİRKETİNDEN YALANLAMA GELDİ

Atak Güvenlik, Demirören Medya Grubu ile sözleşmesinin sona ermesi nedeniyle bazı yayın kuruluşlarında çıkan haberler konusundan açıklama yaptı. Açıklamada, "Asılsız haberleri yapan ve yayanlarla ilgili ise hukuki süreç başlatılacaktır’’ denildi.

Yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:


"Son günlerde bazı yayın kuruluşlarında çıkan gerçekdışı haberlerle ilgili hem markamızın değeri hem de çalıştığımız saygıdeğer kuruluşların mağdur edilmemesi açısından bir açıklama yapma gereği doğmuştur.


Demirören Medya Grubu’na bir yılı aşkın süredir verdiğimiz güvenlik hizmeti, tüm sektörlerde olabileceği gibi tamamen ticari gerekçelerle sona erdirilmiştir. Ancak bu anlaşmanın sona ermesinin hemen ardından Kanal D’de yönetici olarak çalışan Sayın Buket Aydın’ın şirketimize bağlı olarak çalışan güvenlik görevlilerince binaya sokulmadığı iddia edilmiştir. Bu iddialar tamamen asılsız ve gerçek dışıdır. Bu konuda ne Demirören Medya Grubu’nun güvenlikle ilgili birimlerinin, ne de şirketimiz amirlerinin bir talimatı ya da tasarrufu olmamıştır.


Tekraren; Türkiye’nin önemli kuruluşlarından Demirören Medya Grubu’nda çalışan personelimizin iş akitlerinin sonlandırılması, sadece bu grupla süren sözleşmemizin ticari nedenlerle sona erdirilmesinden kaynaklanmaktadır.


Asılsız haberleri yapan ve yayanlarla ilgili ise hukuki süreç başlatılacaktır."

Yorumlar