GÜNDEM

Erdoğan'dan Can Dündar'a: Sağa sola hırlayan...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, firari Can Dündar'ın Alman Cumhurbaşkanı ile görüşmesine sert tepki gösterdi. Erdoğan Can Dündar için ne dedi?

Erdoğan'dan Can Dündar'a: Sağa sola hırlayan...

MÜSİAD EXPO ve 20. Uluslararası İş Forumu Kongresi'ne katılan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, HDP'li milletvekillerinin tutuklanmasına Batı'dan gelen tepkileri ve firari eski Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar'ın Almanya Cumhurbaşkanı Joachim Gauck'la görüşmesini eleştirdi.

"SAĞA SOLA HIRLAYAN O TERÖRİST YARDAKÇILARI..."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Yiyecek ekmek bulamadıkları için kapılarına gelenlere bir lokmayı çok görenlerin, terörist yardakçılarını saraylarında ağırlamasının başka izahı yoktur. Kendi ülkesinde sağa, sola hırlayan o terörist yardakçıları da Avrupa'daki saraylarda süklüm püklüm ağırlanmaktan gurur duyuyorlar herhalde." dedi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Can Dündar'ı bu fotoğrafla vurdu.

"NAZİ SİZSİNİZ!"

Erdoğan'ın gündeminde Lüksemburg Dışişleri Bakanı Jean Asselborn'un açıklamaları da vardı. Asselborn, Türkiye'deki son gelişmeler nedeniyle Ankara'yı ekonomik yaptırımlarla tehdit etmiş, Gülen örgütüne yönelik soruşturmalarda gözaltına alınan ya da tutuklananlar üzerinden yaşananları "Nazi dönemi"ne benzetmişti.

Erdoğan bununla ilgili, "Utanmadan, ellerine bulaşmış kana aldırmadan bize Nazi benzetmesi yapıyorlar. Nazi sizsiniz. Nazi zihniyeti Doğu'da değil, Batı'da ortaya çıkmış ve felâketlere yol açmış bir zihniyettir. İnsanların toplu şekilde katledilme fikirlerinin kaynağı Doğu değil, Batı'dır. Solingen'de yakılarak katledilen bizim vatandaşlarımızın hesabını veremeyenler, bize dil uzatamaz." dedi.

ÇOK OKUNANLAR
Yorumlar