GÜNDEM

Ender Saraç koronavirüs test sürecinde neler yaşadı?

Ünlü doktor Ender Saraç'ın koronavirüse yakalandığı iddiası herkesi şoke etmiş ancak Saraç'ın test sonucunun negatif çıktığı öğrenilmişti. Saraç, koronavirüs testi sonucuyla ilgili ilk kez konuştu.

Ender Saraç koronavirüs test sürecinde neler yaşadı?

Geçtiğimiz hafta koronavirüs şüphesiyle hastaneye başvuran ve karantina altına alınan ünlü doktor Ender Saraç, test sonuçlarının negatif çıkmasının ardından taburcu olmuştu.Saraç, telefon ile katıldığı bir programda hastaneye başvuru sürecini ve sonrasında yaşadıklarını anlattı. İşte Dr. Ender Saraç'ın açıklamaları:

"Biz de eşimle beraber diyoruz ki 'Evde Kal Türkiye' sürekli evdeyiz. Çocuklarla vakit geçiriyoruz. Benim hastaneye gitme nedenim; yurt içi çok fazla seyahat yaptım. Bir yolculuğumda çok kuvvetli üşüttüm. Ondan sonra yurt dışından gelen hastaları da gördüm. Bir kırıklık, bir soğuk algınlığı hissettim.

Öksürüğüm, ateşim yoktu. Koronavirüs belirtileri yoktu, fakat tedbiren başvurdum hastaneye. Testlerim yapıldı, o zamanlar test sonuçları dört güne çıkıyordu. O süreçte korona olmasanız bile kontrol amaçlı öyleymişsiniz gibi kabul edilip ona göre davranılıyor.

Sonuçlar belli olduktan sonra yarım saat içerisinde hastaneden çıktım. Şimdi yeni kitler geldi 4-5 gün beklemeye gerek kalmadı. Benim şikayetim; halsizlik, soğuk algınlığı gibi basit bir şeydi. Şimdi bomba gibiyim.

Üç şeye çok dikkat edin; birincisi; mutlaka evde kalmak lazım. İkincisi; dişlerinizi sert diş fırçasıyla fırçalamayın. Kızarmış ekmek, kabuklu yemiş yemeyin çünkü bunlar çizik yapabiliyor ve oralara virüs daha kolay yerleşiyor. 

Üçüncüsü de özür dileyerek söylüyorum; burnunuzu karıştırmayın. En çok virüs el ile bulaşıyor. Refleks olarak burnunu karıştıran insanlar görüyorum bu üç olaya çok dikkat etmeliyiz."

.

Yorumlar