GÜNDEM

En çok kazanan 10 YouTuber açıklandı ilk sırada milyoner çocuk

Dünyaca ünlü ekonomi dergisi Forbes, 2018 yılının en çok kazanan YouTube kullanıcılarını açıkladı. Listenin ilk sırasında 8 yaşındaki bir çocuk var.

En çok kazanan 10 YouTuber açıklandı ilk sırada milyoner çocuk

Dakikada 400 saatlik video yüklenen dünyanın en çok kullanılan video paylaşım sitesi YouTube'un en çok kazananlar listesi açıklandı. Milyon dolarlar kazandıkları görülen ilk 10'da iki kardeş bulunuyor. İşin daha ilginç yanı ise birinci sıradaki YouTuber'ın sadece 8 yaşında olması. İşte YouTube'un 2018 yılında en çok kazananları...

1- Ryan ToysReview (22 Milyon Dolar): 2015 yılında Ryan'ın ailesi tarafından açılan kanalın bugün 17 milyondan fazla abonesi bulunuyor. Ryan, YouTube'un en çok kazananlar listesinde birinci sırada yer alarak, gelirini son bir yıl içinde ikiye katladı.

En çok kazanan 10 YouTuber açıklandı ilk sırada milyoner çocuk

2- Jake Paul (21. 5 milyon dolar): Vine uygulamasında kendisini gösteren Jake Paul, listedeki iki kardeşin ilki. Sadece YouTube içerik üretmeyen Jake, 2015’te Disney Channel’ın ünlü komedi dizisi Bizaardvark’ta da rol aldı.

3- Dude Perfect (20 Milyon dolar): YouTube üzerinden spor ve egzersiz videoları çeken Dude Perfect ekibi, başarılı içeriklerle ön plana çıkmayı başarmış durumda.

4- DanTDM (18.5 Milyon dolar): Dan Middleton olarak da bilinen YouTuber, Forbes tarafından 2017 yılı için dünyanın en zengin YouTuber’ı olarak ilan edilmişti. 20 milyon takipçiye sahip olan YouTuber bu yıl toplamda 18.5 milyon dolar kazandı.

5- Jeffree Star ( 18 milyon dolar): İlginç tarzıyla listedeki diğer YouTuber'lardan ayrılan Jeffree, müziğiyle ve makyajıyla herkesin dikkatini çekerek, toplamda 11 milyon takipçiye ulaşmış durumda.

6- Markiplier (17.5 milyon dolar): Korku oyunları ile tanına Markiplier, eğlenceli tarzıyla da ön plana çıkıyor.

7- Vanoss Gaming ( 17 milyon dolar): Listenin yedinci sırasında yer alan Vanoss Gaming, oyun videoları çekiyor.

8- Jacksepticeye (16 milyon dolar): PewDiePie ve Markiplier ile yakın arkadaş olan Jacksepticeye daha çok izleyicilerin karşısına Cuphead, Bendy,Fnaf, Silahlı Oyunlar ve Undertale gibi yapımlar ile çıkıyor.

9- PewDiePie (15.5 milyon dolar): YouTube‘un en ünlü ismi olan PewDiePie, 2013 yılından bu yana en çok abonesi olan kanal sahibi olarak rekoru elinde bulunduruyor.
10. Logan Paul ( 14.5 milyon dolar): Listedeki kardeşlerden ikincisi ise Logan Paul. Kardeşi gibi oyunculuk deneyimi de olan Paul, 2016 yılında Foursome dizisinde rol aldı.

ÇOK OKUNANLAR
Yorumlar