GÜNDEM

Ekrem İmamoğlu yoktu ama ruhu dolaşmış! Abdülkadir Selvi neler konuşulduğunu yazdı

Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Ak Parti milletvekilleri ile yaptığı kahvaltıda neler konuşulduğunu yazdı.Selvi toplantıda İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun da adının geçtiğini belirtti.

Ekrem İmamoğlu yoktu ama ruhu dolaşmış! Abdülkadir Selvi neler konuşulduğunu yazdı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Partili isimlerle kahvaltıda buluştu. Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi bugün o toplantıdan detaylar paylaştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın moralinin yerinde olduğunu ve toplantıda zaman zaman espriler yaptığını söyleyen Selvi, bir milletvekilinin Erdoğan’a “İmamoğlu’nun ismini konuşmayın, ona cevap vermeyin” dediğini Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ise “Nerede onun ismini kullanmışım” diye karşılık verdiğini söyledi.

Erdoğan milletvekilleriyle ne konuştu?

AK Parti’de milletvekilleriyle kahvaltı dün başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlığında yapılan toplantıya 61 milletvekili katıldı. Milletvekilleri Erdoğan’ın moralini yerinde görmüş. Konuşmalar sırasında zaman zaman araya girip espriler yapmış.

İMAMOĞLU’NUN ADI GEÇMİŞ

AK Parti’nin toplantısında elbette ki Ekrem İmamoğlu yoktu ama belli ki ruhu dolaşmış. Bir milletvekili, Erdoğan’a “İmamoğlu’nun ismini konuşmayın, ona cevap vermeyin” deyince Cumhurbaşkanı, “Nerede onun ismini kullanmışım” diye karşılık vermiş.

Bir kadın milletvekili, “Başörtüsü yasağını siz kaldırdınız, sayenizde daha görünür olduk. Bu işin mimarısınız” deyince “Ben mimariden anlamam, ekonomiden anlarım” diye espri yapmış. Başörtülülere hakaret ettiği iddia edilen İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Yeşim Meltem Şişli rahat olsun, o konu gündeme gelmemiş.

Motor sporlarında dünya şampiyonlukları bulunan AK Parti Sakarya Milletvekili Kenan Sofuoğlu, motor sporlarının sorunları hakkında konuşmuş. Gençler, yaşadınız.

Daha fazla ayrıntıya girmek istemiyorum. Söylemek istediğim, seçimlerin hemen ardından yapılan toplantıya milletvekillerinin şikâyetleri damgasını vurmuştu. AK Parti Kars Milletvekili Yunus Kılıç, bakanlara ulaşamadıklarını belirterek “Köyü elinden alınmış Züğürt Ağa’ya döndük” demişti. Bu kez hava dönmüş. Sadece bir milletvekili, bürokratların milletvekillerinin verdiği notları yerine getirmediğini söylemiş.

Yorumlar