GÜNCEL

Ekrem İmamoğlu CHP'yi karıştıran kitap için bakın ne dedi?

Ekrem İmamoğlu'nun kampanya direktörü Necati Özkan'ın kaleme aldığı ve CHP'de gerginlik yaratan Kahramanın Yolculuğu kitabına ilişkin herkes İmamoğlu'nun nasıl bir yorumda bulunacağını merak ediyordu. Özkan'la 6 yıldır birlikte çalıştıklarını aktaran İmamoğlu 'Kitabın şu noktasına şerh koyuyorum ' dedi ve...

Ekrem İmamoğlu CHP'yi karıştıran kitap için bakın ne dedi?

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, kampanya direktörü Necati Özkan'ın 'Kahramanın Yolculuğu' kitabına ilişkin ilk kez konuştu. Kitap, Canan Kaftancıoğlu ile Özkan'ı karşı karşıya getirmişti...

Kendisinin bir başlangıca imza attığını belirten İmamoğlu tartışma yaratan 'kahramanlık' meselesine ilişkin, "Herkesin bir bakışı olacaktır. Ama kitabın şu noktasına bir şerh koyuyorum o da şu; Her ne kadar kendisi beni kahraman diye tanımlasa da ben kendimi kahraman diye tanımlamıyorum. Çünkü insan kendine kahraman dememeli, kahraman olmak büyük sorumluluk ister, zaman ister olgunluk ister. " ifadelerini kullandı.

İmamoğlu şunları söyledi:

“Kendisiyle organik bir tanışmamız var. Necati Bey'in profesyonel bir meslek yaşamı var. Benim de kendim olmak gibi bir huyum var. Onun da katkılarıyla önümüzdeki taşları temizlediği bize yol arkadaşlığı yaptığı bir süreç yaşıyoruz altı yıldır. 6 yıla sığdırdığımız en büyük başarı İstanbul seçimi.

Kendi gözüyle bu sürecin nasıl bir süreç olduğunu kampanya dilinin neyi etkilediğini Necati Bey'in bu bakışı çok değerli bir bölüm. Herkesin bir bakışı olacaktır. Ama kitabın şu noktasına bir şerh koyuyorum o da şu; Her ne kadar kendisi beni kahraman diye tanımlasa da ben kendimi kahraman diye tanımlamıyorum. Çünkü insan kendine kahraman dememeli, kahraman olmak büyük sorumluluk ister, zaman ister olgunluk ister. Ben sadece bir başlangıca imza atmış. Daha büyük bir imza atmak isteyen hizmet etmek isteyen bir belediye başkanıyım.”

"KENDİLERİNİ KAHRAMANLAŞTIRMAYA ÇALIŞAN..."

Canan Kaftancıoğlu, Twitter hesabından paylatığı mesajda “Kahramanın hikayesini yazıyorum diyerek kahramandan daha çok kendilerini kahramanlaştırmaya çalışan profesyoneller bilsinler ki; yalan, yanlış ve eksik verilerle Genel merkez iradesinin, CHP örgütlerinin ve İstanbul ittifakının emeğine hiç kimse saygısızlık edemeyecektir!” ifadelerine yer vermişti.

Yorumlar