TELEVİZYON

Ekotürk’te üst düzey atama! Kim hangi göreve getirildi?

Ekotürk’te çeşitli programlar yapan Yalın Alpay kanalın “Yönetim Kurulu Başkanı Danışmanı” görevine getirildi. Alpay, Cengiz Özdemir’e danışmanlık yapacak.

Ekotürk’te üst düzey atama! Kim hangi göreve getirildi?

Ekonomi kanalı Ektürk'te üst düzey bir atama gerçekleşti. Ekotürk’te Prof. Dr. Emre Alkin ve Murat Tufan’la çeşitli programlar yapan Yalın Alpay, kanalın “Yönetim Kurulu Başkanı Danışmanı” görevine getirildi. Ekotürk için iş geliştirme ve televizyon programı tasarlama gibi yükümlülükler üstlenen Alpay, kanalın sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni olan Cengiz Özdemir’e danışmanlık yapacak.

Yalın Alpay kimdir?

Lisansını İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesinden alan Yalın Alpay, yüksek lisansını Boğaziçi Üniversitesi Tarih Bölümünde tamamladı. Doktora çalışmasına İstanbul Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Siyaset Biliminde devam etti.

2001-2002 yıllarında TRT’de Prof. Dr. Halil İnalcık ile birlikte çekilen çeşitli belgesellerde Danışman olarak görev aldı. 2004-2010 yılları arasında Türkiye İhracatçılar Meclisi’nde (TİM) ekonomist ve Afrika Koordinatörü olarak çalıştı, TİM’in resmi yayın organı olan Timreport’ta köşe yazıları yazdı. TASAM’da Başkan Danışmanlığı, Crowe HSY’de Yönetim Kurulu Başkanı Danışmanlığı yaptı. 2018’den bu yana İstanbul Art Show Sanat Fuarının Sanat Direktörüdür.

Yorumlar