TELEVİZYON

Ece Üner'den Kim Kardashian eleştirilerine yanıt

Show TV Ana Haber Sunucusu Ece Üner, Ermeni kökenli ABD'li Kim Kardashian'ın Azerbaycan hakkındaki sözlerine yönelik tepkisine gelen eleştirilere cevap verdi.

Ece Üner'den Kim Kardashian eleştirilerine yanıt

Gazeteci Ece Üner, Ermeni kökenli ABD'li Kim Kardashian'ın Azerbaycan hakkındaki sözlerine dün akşamki Show Ana Haber'de yanıt verdi. Üner'in sözleri, "cinsiyetçi" olduğu gerrekçesiyle eleştirildi.

ÜNER'DEN CEVAP GELDİ

Ece Üner, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda "Pes’miş! Özünde; “bir yerinden uydurma” dedim!Esas cinsiyetçilik, burada “cinsiyetçilik” aramak!Ben “sıradan” kadınların hakkını ararken siz neredeydiniz?Kardashian’la kadın hakları savunucusu olduğunuzu hatırlayacağınız Kim’in aklına gelirdi? Samimiyetsizliğiniz mide bulandırıcı!" ifadelerini kullandı.

KIM KARDAHIAN NE DEMİŞTİ?

Kardashian, Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarda, “Bakü’ye saldırgan güç kullanımını durdurması, ABD’nin Azerbaycan’a askeri yardımı kesmesi ve Türkiye’nin Bakü’ye silah ve savaşçı göndermeyi durdurması çağrısı” yapmış ve şu ifadeleri kullanmıştı:

“Dağlık Karabağ’daki Ermeniler saldırıya uğradı. Dağlık Karabağ ve Ermenistan’ı korumak içini canını tehlikeye atan cesur kadın ve erkekler için dua ediyoruz. Haberler yanlış yönlendiriyor, yaşananlar ‘çatışma’ değil. Ermenistan, Azerbaycan’ın saldırılarının ve bununla birlikte gelen yalan bilgi kampanyasının kurbanı. Azerbaycan, savaş propagandası dışında sosyal medyayı engelliyor. Uluslararası gözlemcilerin araştırmasına ihtiyacımız var ve daha fazla gerilim ve trajedinin önlenmesi için uluslararası siyasi ve diplomatik önlemler gerekiyor. Bakü’ye çağrı yaparak saldırgan güç kullanımını durdurulmalı, ABD’nin Azerbaycan’a Ermenilere karşı kullanılan askeri yardımı kesilmeli ve Türkiye, Bakü’ye silah ve savaşçı göndermeyi durdurması için uyarılmalı.”

Yorumlar