GÜNDEM

Ece Üner'den Ebubekir Sofuoğlu'na sert tepki!

Gazeteci Ece Üner, "üniversiteler fuhuş yuvalarına döndü" ifadesini kullanan Ebubekir Sofuoğlu'na sert tepki gösterdi.

Ece Üner'den Ebubekir Sofuoğlu'na sert tepki!

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu, AKİT TV'de üniversiteler için kullandığı "fuhuş yuvalarına döndü" ifadeleri nedeniyle büyük tepki çekti. Daha sonra bir açıklama yaparak "üniversiteler değil, apartlar dedim" ifadelerini kullanan Sofuoğlu'na öfke dinmiyor. Gazeteci Ece Üner, SHOW TV Ana Haber bülteninde canlı yayında Sofuoğlu'na çok sert tepki gösterdi. Kednisinin de bir üniversitede profesör olduğunu hatırlatan Ece Üner, "O halde Ebubekir Sofuoğlu, kendisini ne olmakla itham etmiştir? Onu bu soruyla baş başa bırakalım" dedi. Üner ayrıca "Bu gibi adamların görülmesi için illa çıkıp bu derece saçmalaması mı lazım? Sussa kimse görmeyecek miydi?" diye de sordu.

İşte o anlar:

Ebubekir Sofuoğlu, "üniversiteler ya da apartlar fuhuş yuvaları" demiştir. Bunu söyleyen Ebubekir Sofuoğlu, bir üniversitede profesördür. O halde Ebubekir Sofuoğlu, kendisini ne olmakla itham etmiştir? Onu bu soruyla baş başa bırakalım ama biz asıl sormamız gereken soruları soralım:

Bu gibi adamların görülmesi için illa çıkıp bu derece saçmalaması mı lazım? Sussa kimse görmeyecek miydi? Bu zihniyetiyle buralara nasıl geldi? O sırada öğrencileri onun hangi yanlış düşüncelerine maruz kaldı? Böylesi kaç kişi sustuğu için gözden kaçırılıyor?

Bu arada atanamayan kaç bin pırıl pırıl öğretmenin olduğu bir ülkedeyiz. Bunun için bazıları canına kıyıyor. Ayıp!

ÇOK OKUNANLAR
Yorumlar 2 yorum