TV HABER

Ece Üner Ahmet Hakan'a 2017 yılındaki yazısını hatırlatıp tavsiyede bulundu

Show TV Ana Haber spikeri Ece Üner'in koronavirüs fırsatçılarına söylediği "Namaz 5 vakit, ahlak 24 saat farz" sözlerine Ahmet Hakan'dan eleştiri geldi. Ece Üner de köşe yazısında kendisini eleştiren Ahmet Hakan'a önce sosyal medya hesabından ardından canlı yayında yanıt verdi. Hakan'a 2017 yılında kaleme aldığı yazısını hatırlatan Ece Üner, " Ben günün adamı değil, hakikatın adamı olmaya çalışıyorum" dedi.

Show TV Ana Haber Sunucusu Ece Üner, Ahmet Hakan'a canlı yayında yanıt verdi. Üner, Show Haber yayınında fırsatçılara yönelik sözleri nedeniyle mütedeyyin isimlerin kendisini aradığını ve kul hakkı ve ahlak hadisleri üzerine teşekkürlerini ilettiğini kaydetti.

Ahmet Hakan'a 2017 yılınd aki yazısını hatırlatan Üner, "Sayın Ahmet Hakan toplumun kutuplaştığı bir dönemden geçerken sözlerimi tamamen çarpıtıp, saptırıp, bunlarla da büyük bir haksızlık yaparken bu yaptığınız sizin tanımladığınız Müslümanlığa sığar mı? Ben günün adamı değil, hakikatın adamı olmaya çalışıyorum. Biliyorum ki gün değişiyor hakikat değişmiyor. Size de tavsiye ediyorum" dedi.

"BEN GÜNÜN ADAMI DEĞİL HAKİKATIN ADAMI OLMAYA ÇALIŞIYORUM"

Üner şunları söyledi:

Sorsan hepimiz Müslümanız sözünün anlaşılmayacak bir tarafı yok. Kendimi de ayrı tutmadım. Bazılarımız bazı konularda dinin ahlak kısmını aklından çıkabiliyor. Söylediklerimden 'namaz kılmak değersizdir ya da fırsatçılar sadece namaz kılanlardan çıkar' gibi sonuç çıkartmak olağanüstü çaba ve meziyet ister. Bu meziyete sahip Ahmet Hakan'a 29 Aralık 2017'de kaleme aldığı yazısını hatırlatmak isterim. 'Müslümanlar ne zaman hakiki Müslüman olur?' diye sormuş.

Sayın Ahmet Hakan toplumun kutuplaştığı bir dönemden geçerken sözlerimi tamamen çarpıtıp, saptırıp, bunlarla da büyük bir haksızlık yaparken bu yaptığınız sizin tanımladığınız Müslümanlığa sığar mı? Birini anlamanın bir idrak sorunundan ziyade bir niyet ve ahlak sorunu. Sizden de böylesi bir duruş beklerdim. Ben günün adamı değil, hakikatın adamı olmaya çalışıyorum. Biliyorum ki gün değişiyor hakikat değişmiyor. Size de tavsiye ediyorum

ÇOK OKUNANLAR
Yorumlar