GÜNDEM

Düne kadar "ne var bu fragmanda" diyen "garip adamlar" kimdi?..

'Reis' filminin yapımcısı FETÖ'den gözaltına alındı... Star yazarı Ersoy Dede, Ali Avcı'nın gözaltına alınmadan hemen önce yayınladığı "Uyanış" filminin fragmanıyla ilgili çarpıcı bir iddiada bulundu...

Düne kadar "ne var bu fragmanda" diyen "garip adamlar" kimdi?..

"Reis" filminin yapımcısı Ali Avcı'nın FETÖ'den gözaltına alınmasının şaşkınlığı sürüyor...

Star gazetesi yazarı Ersoy Dede, "Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başına silah dayandığı ailesinin katledildiği görüntülerin yer aldığı" Ali Avcı'nın yönetmenliğini yaptığı "Uyanış" filmiyle ilgili dikkat çeken bir iddiayı köşesine taşıdı...

"Tüm bu manzaraya rağmen, bu alçaklar sürüsünün yaptığı işlerin ilk bakışta anlaşılamaması korkunç" diyen Ersoy Dede, "Daha düne kadar öyle garip adamlardan 'Ne var ki fragmanda' diyen savunmalar dinliyorduk.. Akıl alır gibi değil.." dedi...

Akıllara "ne var bu fragmanda" diye soran "garip adamlar"ın kim olduğu sorusu gelip takıldı...

İşte Ersoy Dede'nin o yazısı:

UYANIŞ KEPAZELİĞİ...

Türkiye Cumhuriyeti’nin seçilmiş lideri Recep Tayyip Erdoğan’ın başına silah dayanmış.. (Aksi belirtilmediğine göre) Silah tutan el bir Türk subayının eli.. Ailesi, eşi çocukları katledilmiş..

‘Uyanış’ adı verilen bir filmin fragmanı size anlattığım.. Fiktif olduğunu bile bile izlerken bile insan öfkeden deliye dönüyor.. 

Bu kepazeliğe imza atan ise Ali Avcı isminde bir sinemacı.. 

Sorduğunda kahramanlık öyküsünü filmleştirdiğini, Erdoğan’ı övdüğünü anlatıyor.. Ama filmin fragmanı büyük skandal.. 

Söyler misiniz Martin Schulz’un eliyle Erdoğan’ı işaret edip ateş eder pozisyonda görüntü vermesinden ne farkı var bunun?.. Söyler misiniz Avrupa başkentlerinde “Erdoğan’ı öldürün” temalı pankartlardan ne farkı var?.. 

Bu büyük alçaklığın arkasından ne çıkacağını merak ediyordum açıkçası.. Ve sonuç beni hiç de şaşırtmadı.. Elbette FETÖ…

Aynı ekip ‘REİS’ adıyla bir film daha çekmişti.. O vakit en hafif tabirle, fırsatçılık yaptıklarını düşünmüş başarısız bir ticari proje olarak görmüştüm.. Şimdi anlaşılıyor ki REİS de Uyanış gibi bir FETÖ projesiymiş meğer..

Dün İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen FETÖ soruşturması kapsamında Ali Avcı gözaltına alındı..

Avcı’nın evinde yakalanan ve kendini Hasan Aslan olarak tanıtan kişinin ise başka soruşturma dolayısıyla hakkında yakalama kararı bulunan ByLock kullanıcısı Fethullah Karabiber olduğu ortaya çıktı..

Yapımcının evi bildiğin örgüt eviymiş anlayacağınız..

Daha korkuncu, tüm bu manzaraya rağmen, bu alçaklar sürüsünün yaptığı işlerin ilk bakışta anlaşılamaması.. Daha düne kadar öyle garip adamlardan “Ne var ki fragmanda” diyen savunmalar dinliyorduk.. Akıl alır gibi değil..

ÇOK OKUNANLAR
Yorumlar