GÜNDEM

Doğan Şentürk'ten RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin'e tehdit yanıtı!

FOX Haber Genel Yayın Yönetmeni Doğan Şentürk, RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin’in “Doğan Şentürk beni tehdit etti” sözlerine sosyal medya hesabından yanıt verdi.

Doğan Şentürk'ten RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin'e tehdit yanıtı!

FOX Haber Genel Yayın Yönetmeni Doğan Şentürk, bir gazeteye verdiği röportajda kendisi tarafından tehdit edildiğini söyleyen RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin'e yanıt verdi. Şentürk, "Eğer Sn. Başkan bu sözlerimi bir tehdit olarak algılıyorsa, neden suç duyurusunda bulunmadığını da merak ediyorum" ifadelerini kullandı.

Şentürk, Twitter hesabından bir gazeteye verdiği röportajda kendisi tarafından tehdit edildiğini öne süren RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin'e yanıt verdi.

''Lüzum üzerine…'' notuyla paylaştığı açıklamasında sözlerinin tehdit olmadığını kaydeden Şentürk, Şahin'in sözlerini tehdit olarak algıladıysa neden şikâyetçi olmadığını sordu.

Şentürk, Twitter'dan şu açıklamayı paylaştı:

 "RTÜK Başkanı Sn. Ebubekir Şahin, bir gazeteye verdiği röportajında kendisini tehdit ettiğimi belirtmiştir. Tehdit olarak saydığı konuşmamı FOX Ana Haber'de değil, 30 Ağustos Pazartesi günü İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat programında yaptım. Sayın RTÜK Başkanı çifte standartlar ve adil olmayan cezalar karşısında vicdanen rahat mı dedim. Bunu FOX Haber Genel Yayın Yönetmeni kimliğimin yanı sıra Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'nin Başkan Yardımcısı kimliğimle ve Basın Konseyi Yüksek Kurulu Üyesi kimliğimle söylediğimi de dile getirdim. Yayın kaydı RTÜK'te ve YouTube'da da mevcut. İzlemesini öneriyorum. Eğer sn. Başkan bu sözlerimi bir tehdit olarak algılıyorsa neden suç duyurusunda bulunulmadığını da merak ediyorum."

ÇOK OKUNANLAR
Yorumlar