GÜNDEM

Doğan Medya'da neler oluyor?

Doğan medya Grubu bünyesindeki internet sitelerinde çalışan 100'e yakın gazetecinin basın sigortası iptal ediliyor...

Doğan Medya'da neler oluyor?

Doğan Medya Grubu bünyesinde görev yapan 100'e yakın gazetecinin basın sigortasının baskı ile kağıt imzalatılarak iptal edilmeye çalışıldığı ortaya çıktı.

Doğan Grubu'nun o çalışanlara basın sigortası yerine normal işçi sigortası yapmaya çalıştığı belirtiliyor...

HÜRRİYET, POSTA VE FANATİK EDİTÖRLERİ...

Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS), Doğan Grubu'nun Hürriyet, Posta ve Fanatik gibi internet haber sitelerinde çalışan 100'e yakın gazetecinin basın sigortasını hukuksuz biçimde iptal ettiğini duyurdu.

TGS, "Basın İş Kanununa göre çalıştırılması gereken internet editörlerine kâğıt imzalatılarak yasal haklarından vazgeçmeleri isteniyor. Bu yapılan gasptır, hukuk tanımazlıktır, kaçak işçi çalıştırmaktır" dedi.

GAZETECİLER İŞSİZLİK SOPASIYLA KORKUTULUYOR

"2016 yılında medyaları rekor bir kâr getiren Doğan Holding bu zenginliği yaratan çalışanlarına ne vermiştir?" diye sorulan açıklamada "İşsizlik sopasıyla gazetecileri kendince terbiye etmeyi alışkanlık haline getiren Doğan Ailesi, biliniz ki zorla imzalattığınız o kağıtların hukuken hiçbir geçerliliği yoktur. Aldığınız bu karardan geri dönmezseniz sizinle mahkeme salonlarında görüşeceğiz. Medya çalışanları sahipsiz değildir. Orman kanununuzu alaşağı edip, önünde sonunda insanca çalışma düzenini kuracağız." ifadeleri kullanıldı. 

Yorumlar