GÜNDEM

Doğan Grubu'ndan Sabah gazetesine yanıt geldi

Aydın Doğan'ın, “Erdoğan’ın diktatörlüğüne hayır oyu kullanın” manşeti atan İsviçreli Blick gazetesinin ortağı olduğu haberi yalanlandı...

Doğan Grubu'ndan Sabah gazetesine yanıt geldi

İsviçreli Blick gazetesinin “Erdoğan’ın diktatörlüğüne hayır oyu kullanın” manşeti üzerine Sabah gazetesi, “Gazetenin sahibi Ringier Grubu, aynı zamanda Axel Springer. Axel de Aydın Doğan’ın Almanya’daki partneri.” diye yazdı. Akşam’ın bu haberi üzerine Doğan Holding açıklama yaptı.

Doğan Grubu’nun yaptığı açıklama şöyle:

"Son zamanlarda bazı Avrupa gazetelerinin ve medya organlarının Hükümetimiz aleyhindeki yayınları bahane edilerek, Grubumuzun Alman Axel Springer grubu ile ilişkisi çarpıtılarak gündeme getirilmekte ve hiçbir mesnedi olmayan iddialar ortaya atılmaktadır. Bu husustaki gerçekler şöyledir:

1. Axel Springer Grubu Ocak 2007'de Doğan TV Holding'in % 25 hissesini satın almıştır.Yapılan bu anlaşmada geri alım opsiyonu bulunmaktadır.

2. 2007 tarihinden bu yana Axel Springer Grubunun Doğan TV Holding'deki hisseleri peyderpey geri alınmaktadır. Bugün itibariyle Axel Springer'in Doğan TV Holding'deki hissesi yüzde 6,68 oranına düşmüştür.

3. Hissesi olmakla birlikte Axel Springer Grubunun Doğan TV Holding'in yayın politikasına ve yayın içeriğine hiçbir müdahalesi söz konusu olmamıştır ve olamaz.

4. Doğan Grubu'nun Axel Springer Grubunda hiçbir hissesi bulunmamaktadır. Bu grubun veya bu grupla ortak şirketlerin yayınları ile hiçbir bağlantımız olmadığı gibi, yönetimlerine de hiçbir iştirakimiz yoktur.

Yabancı medya yayınlarının Doğan Grubuna atfedilmesi ve sanki bir irtibat varmış gibi algı yaratılmaya çalışılması, hiçbir dayanağı olmayan haksız bir iftira ve karalama çabasından ibarettir."

ÇOK OKUNANLAR
Yorumlar