DİZİ DÜNYASI

Diriliş Ertuğrul ifşası olay oldu! Set çalışanı defalarca gördüm dedi anlattı...

TRT 1 ekranlarında yayınlanan ve reyting rekorları kıran başarılı dizi Diriliş Ertuğrul hakkında ortaya atılan iddialar şok etti.

Diriliş Ertuğrul ifşası olay oldu! Set çalışanı defalarca gördüm dedi anlattı...

Diriliş Ertuğrul TRT 1 ekranlarında çarşamba günü ekrana geliyor. Dizi yayınlandığı gün sıkı rakipleri olmasına rağmen günü birincilikte bitiriyor ve reyting listesinde zirveyi kimseye kaptırmıyor. Başarılı dizi hakkında ortaya atılan ve sosyal medyada dolanan bir iddia ise çok vahim..

Bir internet sitesine röportaj veren Diriliş Ertuğrul setinde çalışan bir emekçi anlattıkları ve iddia ettikleri ile bir anda gündem oldu. Adının söylenmesini istemeyen çalışanın en dikkat çekici iddiası ile çocuk oyuncular ile ilgili oldu.

Set emekçisi A.'nın iddialarına göre, sette çalışan çocuk oyuncuya ağlaması için fiziksel şiddet uygulanmış. Dizinin çalışma koşullarını anlatan A.'nın şu sözleri dikkat çekti: "Çocuk oyuncunun sahnede rol gereği ağlasın diye ayağına defalarca vurulduğuna tanık oldum. Bu çocuk sabah bizimle sete gelip bizimle setten gidiyordu.

diriliş

Ortalama 12-13 saat çalışıyordu. Normalde çocukların olduğu sette pedagogların olması gerekir ama yapım buna uymadı. Çalışma koşullarımızla ilgili sendikaya şikayet ettiğimizde de "Zaten diğer setlere göre çalışma saatleriniz az, daha ne istiyorsunuz" gibi şeyler işittik." açıklaması akılları karıştırdı.

KOŞULLAR SAĞLIKSIZ, ÖDEMELER DÜZENSİZ:

Set çalışanın iddiaları bu kadarla bitmiyordu.

Set emekçisi A. iddialarına şöyle devam etti: "Sette bir anda o gün kaşelerin yatmayacağı söyleniyordu. İnsanlar tüm hesaplarını paranın yatacağı üzerine yaptıkları için hazırlıksız yakalanıyorlar. Kredi çekip paralar yatmaya başlayana kadar kredi ödeyen insanlar var mesela. Kredi ödemeleri aksıyor çalışanların.

Benim cebimde akbilim yok, ekip servisinin kalkış yerine nasıl gidebileceğimi bilmiyordum mesela. Ödemeler düzene girdikten sonra da hiç onların söyledikleri gibi olmadı.

YAPIMCILARDAN AÇIKLAMA YOK

Set çalışanının ortaya attığı bu iddialarına karşı henüz dizinin yapımcılarından ya da oyuncularından resmi bir açıklama gelmedi.

Kısa sürede olay bu röportaj sosyal medyada da konu oldu. Dizinin hayranları bu iddiaları yalanlarken adını açıklamayan set işçisine ise yalan söylüyor, dizi başarılı diye iftira atıyor diyerek tepki gösterdi.

Yorumlar