POLEMİK

Devlet Bahçeli'den Ahmet Hakan'a hodri meydan: İspatlamayan alçaktır!

MHP lideri Devlet Bahçeli, bugünkü grup konuşmasında 17 Ağustos depremi ile ilgili bazı iddialara ve Ahmet Hakan'ın 'Ama o depremde... Devletin en az üç gün kafayı kaldıramadığı da buz gibi bir gerçektir.' sözlerine sert cevap verdi.

Devlet Bahçeli'den Ahmet Hakan'a hodri meydan: İspatlamayan alçaktır!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bugünkü grup konuşmasında ''bir köşe yazarı'' diye isim vermeden Ahmet Hakan'a yüklendi.

Bahçeli, ''Ama o depremde... Devletin en az üç gün kafayı kaldıramadığı da buz gibi bir gerçektir.'' sözlerini sarf eden Ahmet Hakan'a sert çıkarak ''17 Ağustos depreminde depremin en az 3 gün kafayı kaldıramadığını iddia eden köşe yazarı, bu iddianı ispatlamazsan alçaksın.'' dedi.

Bahçeli ayrıca Şamil Tayyar ve Burhan Kuzu'nun ''99 depreminde çöken devlet, bu kez ayakta.'' ve ''17 Ağustos depremi sonrası dönemin Ecevit hükümeti, depremzedeler için gelen yardım paralarıyla memur maaşlarını ödemişti.'' sözlerini de eleştirdi.

Bahçeli, bu iddialara ilişkin şunları söyledi:

Felaketler karşısında soğukkanlı tavır, sağduyulu duruş yegane dayanağımız olmalıdır. Kötü günler Allah'ın izni ile geçecektir. Aymaz ve ahlaksızlara karşı da azami uyanıklık göstermek milli şuurun doğası gereğidir. 1999'da toplanan deprem yardımlarından memur maaşlarının ödendiğini söyleyen provokatörler gizlendikleri deliklerden başlarını uzatmışlardır. Bilinmelidir ki, Türk Milleti ne 1999'da çöktü, ne de 2020'de zaafa uğradı. Çöken devlet değil, çürük binalardır. Devlet aynıdır, ruh aynıdır, fıtrat aynıdır. 1999 Marmara depremi ile 2020 Elazığ depremini terazinin iki kefesine koyup tartıya çıkarmak ayıp değil midir? Acının küçüğü büyüğü olmaz. 57. Hükümet döneminde 20. yüzyılın en büyük felaketlerinden birini yaşadık. Gölcük depreminden 16 milyon Türk vatandaşı etkilenmiştir. Toplamda 376 bin 479 yapı hasar görmüştür. Resmi verilere göre 17 bin 480 insanımız hayatını kaybetmiştir.

Ne olmuştu?

Elazığ depreminin ardından başlayan deprem vergileri tartışmalarının ardından Burhan Kuzu ve Şamil Tayyar, 1999'da yaşanan 17 Ağustos büyük Marmara depremini hatırlatımış ve dönemin koalisyon hükümetini suçlamıştı. 

Ahmet Hakan ise 28 Ocak 2020 tarihli yazısında 99 depreminde devletin başını en az üç gün kaldıramaz halde olduğunu belirtmiş ve ''nerede bu devlet?'' sorularına cevap vermişti. 

ÇOK OKUNANLAR
Yorumlar