GÜNDEM

Cumhuriyet'in 'MİT Elemanı' muhabiri! "Hala ulusal bir gazetede yazar"

Cumhuriyet Gazetesi İcra Kurulu Başkanı Akın Atalay, eski MİT'çi Mehmet Eymür'ün basındaki MİT'çilere ilişkin açıklaması sonrası Cumhuriyet gazetesiyle ilgili çarpıcı bir paylaşım yaptı.

Cumhuriyet'in 'MİT Elemanı' muhabiri! "Hala ulusal bir gazetede yazar"

Eski MİT'çi Mehmet Eymür'ün T24'den Gökçer Tahincioğlu'na yaptığı açıklamaları gündem olmuştu. Cumhuriyet Gazetesi İcra Kurulu Başkanı, Eymür'ün basındaki MİT'çilere ilişkin açıklamasının ardından önemli bir iddiada bulundu.

 ''ERGENEKON'DAN GÖZALTINA ALINDI AMA TUTUKLANMADI''

Cumhuriyet gazetesindeki istihbaratla ilişkili gazetecisi olduğunu aktaran Akın Atalay, söz konusu gazetecinin Ergenekon’dan gözaltına alındığını ama tutuklanmadığını, Ergenokon savcılarının da  kendisine ''Seni bugüne kadar ifadeye çağırmamamız bu irtibat sayesindeydi'' dediği aktardı.

 İLHAN SELÇUK ÖLÜNCE İŞTEN ÇIKARILDI

Atalay ayrıca, MİT bağlantılı gazetecinin İlhan Selçuk hayatını kaybedince işten atıldığını açıkladı.

 Atalay'ın paylaşımları şöyle:

 “Ergenekon soruşturması kapsamında Cumhuriyet’ten bir gazetecinin ifadesinin alınması sırasında, dönemin ünlü savcısı, ifadesi alınan gazetecinin istihbaratla ilişkisini (gazetenin avukatının huzurunda) ifşa etmişti. ‘Seni bugüne kadar ifadeye çağırmamamız bu irtibat sayesindeydi’

 demişti. İfadesinden sonra serbest bırakıldı. Durum kendisine aktarılınca İlhan Selçuk, ‘ aman ses etmeyin, her gazetede istihbaratla ilişkili kişiler bulunur, biz hiç olmazsa birini öğrenmiş, bilmiş olduk’ demişti. İlhan Selçuk’un vefatından 5-6 ay sonra sonra işten atılmıştı.

Hala ulusal bir gazetede yazıyor o gazeteci”

Yorumlar