GÜNDEM

Cumhuriyet Resepsiyonu'na muhalif medya damgası

29 Ekim resepsiyonundaki medya açılımıyla bir ilk yaşandı. Daha önceki resepsiyonlara davet edilmeyen Cumhuriyet, Sözcü ve Fox TV gibi hükümete muhalif medya kuruluşları ilk kez dünkü resepsiyona davet edildi.

Cumhuriyet Resepsiyonu'na muhalif medya damgası

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ev sahipliğinde Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde yapılan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kabul Töreni'nde medya açılımı yaşandı. 

Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kabul törenine katılan Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya, izlenimlerini ve aldığı notları köşe yazısında aktardı. 

Resepsiyonun açılıma ve yeniliklere sahne olduğunu belirten Sarıkaya, bugüne kadar gerçekleşenlere çağrılmayan birçok basın kuruluşu temsilcisinin resepsiyona davet edilmiş olmasını önemli bir gelişme olduğunu kaydetti. 

İşte Muharrem Sarıkaya'nın yazısından ilgili bölüm:

Cumhurbaşkanlığı'nda dün düzenlenen Cumhuriyet resepsiyonu yeni bir açılım gibiydi; yeniliklerle doluydu.

En önemli gelişme de bugüne kadar gerçekleşenlere çağrılmayan birçok basın kuruluşu temsilcisinin resepsiyona davet edilmiş olmasıydı.

Cumhuriyet, Sözcü, Fox TV ile bazı gazete ve televizyonların yazar ve yorumcuları ilk kez dünkü resepsiyona davet edildi, onlar da katılım gösterdi.

Bazıları ise bol bol fotoğraf çektirdi, detay notlar aldı…

(...)

Muharrem Sarıkaya'nın tüm yazıları

ÇOK OKUNANLAR
Yorumlar