KULİS

Cumhuriyet gazetesinde üst düzey ayrılık!

Cumhuriyet gazetesinden şok bir karar geldi. 1 yıldır Yayın Danışmanlığı görevini yürüten Doğan Satmış'ın işine son verildi.

Cumhuriyet gazetesinde üst düzey ayrılık!

Habertürk'te Genel Yayın Yönetmeni yardımcılığı görevinden ayrılarak, Cumhuriyet'in Yayın Danışmanlığı görevine getirilen Doğan Satmış'ın işine son verildi. Satmış, 1 yıldır görevini sürdürüyordu.

Satmış, haberi Twitter hesabından duyurdu. Satmış, "Cumhuriyet gazetesi Akın Atalay şuan itibariyle Cumhuriyet gazetesiyle ilişkimin kesildiğini teblig etti. Bir dönemin sonu" diye yazdı.

DOĞAN SATMIŞ KİMDİR?

Doğan Satmış, öğrenciyken 1981′de Anadolu Ajansı’nda muhabir olarak gazeteciliğe başladı.

Günaydın (1986-1989) ve Bugün (1989) gazetelerinde de görev yaptı. Hürriyet’te 1989′da Sorumlu Yazı İşleri Müdürü olarak göreve başladı. 17 yıl çalıştı.

Gazetenin ilk Okur Temsilcisi (Ombudsman) oldu ve bu görevi 5 yıl sürdürdü. Dünya Ombudsmanlar Birliği Derneği üyeliğinde bulundu.

2006′da Sabah Gazetesi’ne Genel Yayın Yönetmen Yardımcısı olarak geçti. 2009′da Habertürk Gazetesi’nin kuruluşunda çalıştı, bir süre günlük köşe yazıları kaleme aldı.

Aynı yıl, Habertürk gazetesi Genel Yayın Yönetmen Yardımcılığı'na getirilen Satmış'ın, Kasım 2014'te görevine son verildi.