GÜNDEM

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Filistin çağrısı! İngilizce paylaşım yaptı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, twitter hesabından paylaştığı ingilizce mesajda İsrail'in Mescid-i Aksa ve Müslümanlara yönelik saldırılarının derhal durdurulmasını istedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Filistin çağrısı! İngilizce paylaşım yaptı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Filistin için İngilizce paylaşım yaparak dünyaya çağrıda bulundu. Erdoğan paylaşımında, "İsrail'in insanlığın ortak kurumlarının kararlarına temel insan haklarına uluslararası hukuka ve insana dair her türlü değere aykırı bu eylemleri, derhal durdurulmalıdır" açıklamasını yaptı.

Erdoğan, Twitter hesabından paylaştığı İngilizce mesajda, "İsrail'in, insanlığın ortak kurumlarının kararlarına, temel insan haklarına, uluslararası hukuka ve insana dair her türlü değere aykırı bu eylemleri derhal durdurulmalıdır. Aksi takdirde, dünyada hiçbir insanın uluslararası kurumlara ve kurallara güveni kalmaz. Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi, derhal ve etkin tedbirlerle bu zulme 'dur' demezse, 'Dünya 5'ten büyüktür' diye ifade ettiğimiz çarpıklığı kayıtsız şartsız kabul ediyor demektir. Unutulmamalıdır ki, Kudüs tüm dünyadır, oradaki Müslümanlar da tüm insanlıktır." ifadelerini kullandı.

Yorumlar