GÜNDEM

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Diriliş Ertuğrul çıkışı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe'de düzenlenen TRT World kanalının tanıtım gecesinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Diriliş Ertuğrul çıkışı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Altın Kelebek ödüllerinde TRT'nin rekortmen dizisi Diriliş Ertuğrul'a karşı yapılanlara sessiz kalmadı. Diriliş dizisinin milletin gönlünü kazandığını, asıl ödülün de bu olduğunu söyleyen Erdoğan, Okan Bayülgen'in diziyle ilgili sözlerine de tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TRT World için düzenlenen tanıtım gecesinde konuştu. Altın Kelebek ödül töreninde Diriliş Ertuğrul dizisinin yapım ekibine sahnede yapılanlara da tepki gösteren Erdoğan, dizinin milletin gönlünde taht kurduğunu söyledi. İşte Erdoğan'ın o sözleri:

"Az önce Diriliş ekibine de söyledim. Onların o şekilde yorum yapmalarına hiç kafanıza takmayın. Siz milletin gönlünü kazandınız. Asıl ödül bu. Benim torunlarım bile bırakamıyorlar. Tamamını izlemek yetmiyor. Bir de özetini izliyorlar. Gönülleri fethetmiş bir dizi bu. Beyefendi izleyememiş. Fırsat bulursa izleyecekmiş. Kardeşlerim, başkaların bizi anlamasını ve hakkıyla anlatmasını beklemenin boş bir çaba olduğunu artık biz çok iyi biliyoruz.

"TRT DÜNYANIN SAYILI MEDYA KURULUŞLARI ARASINDA"

"Arkasına böyle bir birikimi ve gücü olan TRT World'ün sloganında ifade edildiği gibi Türkiye'nin dünyaya açılan penceresi olacağına inanıyorum.

Sunucular ve kanallar farklılaşsa da haberin kurgusunun ve dilinin tek düze geldiği dönemde böyle bir misyonla ortaya çıkmak takdire şayandır. Zorlukları göğüslemeyi başından kabul etmek demektir. TRT World'ün dünya çapında üne sahip 36 farklı ülkeden gazetecilerin yer aldığı deneyimli kadrosuyla bu misyonu yerine getirecek donanıma sahip olduğunu görüyorum.

"ZALİMİN KİMLİĞİNİ DİKKATE ALMIYORUZ"

Türkiye'nin etrafında yaşananlara sırtını dönmesi mümkün değil. İnsani ve vicdani değerlerden taviz vermedik, vermeyeceğiz. Küresel ve bölgesel sorunların çözümüne katkılarda bulunuyor. Zalimin kimliğini dikkate almıyoruz. Mevlana Hazretlerinin pergel benzetmesinde olduğu gibi, bir ayağımızı Türkiye'ye sabitliyor, diğeriyle de küresel barış ve huzura katkıda bulunmaya çalışıyoruz.

"NE KADAR İLKESİZLİK VARSA YAPMAKTAN ÇEKİNMEDİLER"

Medya ile oluşturulan algı hakikatin önüne geçiyor. Son 3 yılda Türkiye'nin yaşadığı birçok olay bu acı gerçeği tecrübe ettik. Gezi olayları sırasında uluslararası basın kuruluşlarının nasıl yanlı davrandıklarını hepimiz çok iyi biliyoruz. Küresel medya kuruluşları, İstanbul ve Ankara'da sokakları yağmayalan, polisimize saldıran, son olarak kaymakamımızı Derik'te şehit eden vandalların, alçakların kahramanlaştırılması başta olmak üzere ne kadar ilkesizlik varsa yapmaktan çekinmediler.

Sokakları işgal edenlere cici ve zeki çocuklar güzellemesi yapılmadı. Olaylar kesintisiz şekilde canlı olarak da verilmedi. Mısır'da demokrasi katledilirken, darbeyle gelmiş bir cumhurbaşkanı indirilirken binlerce insan sırf iradelerine sahip çıktıkları için meydanlarda öldürülürken sırra kadem bastılar.

"SÖZDE GAZETECİLER GÖRDÜK"

Darbecileri Türkiye'nin son umudu olarak gören yazarlar vardı. PKK ve FETÖ sempatizanlığı Batı medyasında aldı başını gitti. İstiklallerine ve istikballerine sahip çıkan bir milleti koyun diyerek aşağılamaya çalışan sözde gazeteciler gördük. Yenikapı meydanını dolduran 5 milyon kişiyi iktidar muhalefeti olarak gören sahte basın mensubu üyeleri de çıktı. Son 5 ayda her türlü ahlaksızlığı gördük, yaşadık. Şayet o gece darbe başarılı olsaydı bugün demokrasi ve özgürlük havarisi kesilen uluslararası medya kalemini darbeyi meşrulaştırmak için feda edecekti. Geçmişte bunu yaptılar."

ÇOK OKUNANLAR
Yorumlar