GÜNDEM

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Babacan ve Davutoğlu'nun partileriyle ilgili ilk açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu'nun yeni kurulan partileriyle ilgili ilk kez değerlendirme yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Babacan ve Davutoğlu'nun partileriyle ilgili ilk açıklama

AK Parti MYK toplantısı uzun bir aradan sonra dün ilk kez Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında yapıldı. Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi, toplantıda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın önemli mesajlar verdiğini söyledi ve yeni kurulan Deva ve Gelecek partileri hakkındaki değerlendirmelerini yazdı.

Erdoğan, Babacan ve Davutoğlu partileri için ne dedi

Koronavirüs nedeniyle Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın videokonferans yöntemiyle katıldığı AK Parti MYK toplantısı uzun bir aradan sonra dün ilk kez Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlığında yapıldı. MYK üyelerine bir gün önce Covid-19 testi yapılırken, toplantı sırasında maske ve sosyal mesafeye dikkat edildi. Toplantıda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın önemli mesajlar verdiği öğrenildi.
Erdoğan’ın AK Parti’den ayrılan Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu’nun kurduğu partiler hakkında ilk kez değerlendirme yaptığı öğrenildi. Erdoğan’ın, DEVA ve Gelecek Partileri’nin ismini vermeden, “Ölü doğdular. Onlarla meşgul olmayın. Onları Ademe (yokluğa) mahkûm edin. Zaten CHP’ye yakın olmak onlar açısından en büyük ayıptır” dediği ifade edildi.

Yorumlar