GÜNDEM

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Abdurrahman Dilipak’ı kınadı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, haftalardır tartışılan "AKP'nin papatyaları" yazısı ve "fahişe" ifadesi nedeniyle Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak'ı sert bir şekilde eleştirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Abdurrahman Dilipak’ı kınadı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 75. Yıl Cumhuriyet Anfi Tiyatro ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen “AK Parti 19. Kuruluş Yıl Dönümü” programında, Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak'ı haftalardır tartışılan "AKP'nin papatyaları" yazısı ve "fahişe" ifadesi nedeniyle sert bir şekilde eleştirdi:

"KINIYORUM"

"AK Parti'nin kadınları için, öbür tarafta AKP'nin papatyaları gibi yakıştırmalarla, yeşil sermaye gibi yaklaşımlarla, ben ağzıma almaktan edep ediyoruz, küfri bir ifadeyi kullanmak suretiyle, bu tür yakıştırmalarının içine giren köşe yazarları noktasında da, tüm kadın kollarım adına ve tüm kadınlar adına kendilerini kınıyorum."

"BAZI TARTIŞMALARA NOKTA KOYMANIN ZAMANI GELDİ"

"Bazı tartışmalara nokta koyma zamanı geldiğine inanıyorum. Kimi isimler, kendilerine asla yakıştıramayacağımız çirkin ifadelerle bu tartışmanın içinde yer almıştır. Biz her türlü mücadeleye saygı gösteririz ama kadınlarımızın onuruna, iffetine yönelik en küçük bir saldırıya da müsaade etmeyiz."

"EN KISA SÜREDE TELAFİ EDİLMELİ"

"Adı, unvanı ne olursa olsun birilerinin edebimizin el vermeyeceği ifadelerle AK Partili kadınlara bunları söylemesine sessiz kalamayız. Bu saygısızlığı en kısa sürede telafi edileceğine inanıyorum."

Yorumlar