DİZİ DÜNYASI

Çukur'daki 'Zemheri' kıyağı Yüksek Altuğ'un canını sıkmış!

Show TV'nin reyting rekorları kıran dizisi Çukur, duvar yazıları ile verdiği sosyal mesajlarla büyük alkış alıyor ama son bölümdeki kanalın yeni dizisi Zemheri için geçilen kıyak Yüksek Aytuğ'un oldukça canını sıkmış!

Çukur'daki 'Zemheri' kıyağı Yüksek Altuğ'un canını sıkmış!

Show TV'nin reyting rekortmeni dizisi Çukur'da, Ay Yapım'ın yeni dizisi Zemheri'nin,  tanıtılması Sabah yazarı Yüksel Aytuğ'a pek sevimsiz gelmiş! Aytuğ, dizide bu şekilde genellikle sosyal konulara değinen duvar yazılarının tanıtım için kullanılmasını eleştirdi.

Yerli zombi dizisi: Çukur

Şu bizim Çukur dizisi var ya, zombileri anlatan The Walking Dead dizisine tur bindirir vallahi. Yahu bu dizide kimse huzur içinde ölmeyecek mi? Üç sezondur hortlayan hortlayana... Cumali, hapisten ölü numarası yaparak kaçtı. Herkesin öldü bildiği Mahsun aniden ortaya çıkıp yeniden Yamaç ve ailesinin başına bela oldu. Sezon başında bir "Baykal Bey" sözü dolanıp duruyordu. Bekledik ki, öldü sandığımız arkadaş geri gelecek. Neyse ki; Burak Sergen, Çukur'dan Eşkıya'ya transfer oldu da yeni bir zombi vakasından kurtulduk. Derken kitapların arasında ateşe verilen Aliço'nun yasını tutmaya başlamıştık ki, o da dönüp geliverdi. Bu arada Yamaç'ın öldürdüğünü sandığımız Yücel'i de bir hastane odasında boş boş tavana bakarken bulduk. O da sonunda yırttı ve yeniden ailenin karşısına dikildi. Gelecek bölümlerde merhum İdris Baba ile Kemal el ele tutuşup şarkılar söyleyerek güle oynaya kapıdan içeri girerse şaşırmayacağım.
Ee, "Tabak, sevdiği deriyi yerden yere vururmuş" sözünü yerine getirdikten sonra şimdi de son bölümün güzelliklerinden söz edeyim:
Bir kere Nejat İşler'in mükemmel oynadığı 'Çağatay Erdenet' karakteri diziye müthiş bir ivme ve kalite kazandırdı. Son bölümün son sahnesinde ise Vartolu'yu oynayan Erkan Kolçak Köstendil'den adeta bir oyunculuk resitali izledik. Babası İdris'in öldürülüşünü videodan izlerken çektiği acı adeta ekrandan taşıp odalarımıza doldu. Cem Adrian'ın sürpriz 'Kum Gibi' performansı ise gönül tellerimizi titretti.
Bu arada Ay Yapım'ın yeni dizisi Zemheri'nin, Çukur'daki duvar yazılarında tanıtılması bana pek sevimsiz geldi. Zira genellikle sosyal konulara değinen, önemli toplumsal mesajlar veren o duvar yazılarının bir prestiji ve ağırlığı vardı. Billboard yerine kullanılması canımı sıktı.

Yorumlar