GÜNDEM

CNN'de sıkı yönetim ilan edildi...

CNN'de "Rusya krizi" yaşanıyor. CNN Money editörü tüm editörlere ve muhabirlere bir ulitmatom geçerek, "Ben görmeden artık Rusya ile ilgili hiçbir haber yayınlanmayacak" uyarısında buldundu.

CNN'de sıkı yönetim ilan edildi...

ABD'nin ünlü haber kanalı CNN'de Rusya ile ilgili sıkıyönetim ilan edildi... CNN, ABD Başkanı Donald Trump ve Rusya arasındaki ekonomik ilişkilere yönelik açılan Senato soruşturması haberini sitesinden kaldırdı.

CNN, ABD Başkanı Donald Trump’ın geçiş ekibinden bir kişinin 'Rusya Doğrudan Yatırımlar Fonu' ile olası ilişkilere yönelik Senato soruşturmasını anlatan haberi siteden kaldırdı. Ancak haberin siteden ‘kaybolması’ BuzzFeed’in dikkatini çekti.

"CNN YAYIN STANDARTLARINA UYMUYOR!"

Sputnik’in haberine göre, BuzzFeed’in konuyla ilgili olarak açıklama istemesinden bir saat sonra CNN’in internet sitesinde, genel yayın yönetmeninin imzasını taşıyan kısa bir yazı yayımlandı. Yazıda, “Bu haber, CNN’in yayın standartlarına uymuyor. Bu yüzden haberi kaldırdı. CNN, Sayın Anthony Scaramuzzi’den özür diler” ifadelerine yer verildi. Haberin hangi kısımlarının CNN’in yayın standartlarına uymadığı ise belirtilmedi.

O HABERDE NE VARDI?

Olayı haberleştiren BuzzFeed, CNN’nin herhangi açıklama yapmadan haberi kaldırmasının gazetecilik etiğinin ciddi ihlali olduğuna dikkat çekti. Anthony Scaramuzzi, Trump’ın geçiş ekibinin üyelerinden biriydi.

CNN’in kaldırdığı ve adını açıklamadığı bir kaynağa dayandırdığı haberinde, Senato’nun istihbarat komitesinin Scaramuzzi’nin Rusya Doğrudan Yatırımlar Fonu ile bağlarını araştırdığı ileri sürülmüştü. Scaramuzzi’nin, Trump’ın yemin törenine 4 gün kala, vakfın başkanı Kirill Dmitriyev ile bir araya geldiği ve Rusya’ya yaptırımların kalkmasını değerlendirdiği iddia edilmişti.

ÇOK OKUNANLAR
Yorumlar