GÜNDEM

CNN Türk'ün başındaydı! Erdoğan Aktaş'ın yeni adresi belli oldu

Yayın hayatına 24 Eylül'de 'merhaba' diyen Global Medya Group A.Ş.’ye ait yeni haber kanalı Haber Global'in Genel Yayın Yönetmenliği görevine Erdoğan Aktaş getirildi.

CNN Türk'ün başındaydı! Erdoğan Aktaş'ın yeni adresi belli oldu

Televizyonun deneyimli isimlerinden Erdoğan Aktaş artık Global Haber'de...

Star TV, Habertürk, A Haber ve CNN Türk gibi ana akım medyanın önemli televizyonlarında Genel yayın Yönetmenliği ve Genel Müdürlük yapan Erdoğan Aktaş, yayın hayatına yeni başlayan Global Haber'in Genel Yayın Yönetmenliği'ne getirildi. 

Birçok usta ismi kadrosunda toplayarak iddialı bir şekilde yayın hayatına giren kanalda kriz patlark vermiş ve kriz Genel Yayın Yönetmeni Suat Toktaş, Haber Koordinatörü İnan Demirel ve Haber Müdürü Bengü Şap'ın ayrılığıyla sonuçlanmıştı.

İstifaların ardından kanal yönetimi, son olarak CNN Türk'te Genel Müdürlük görevinde bulunan deneyimli televizyoncu Erdoğan Aktaş'a Genel Yayın Yönetmenliği teklifinde bulundu.

Erdoğan Aktaş'ın teklifi kabul ettiği ve bugün itibariyle göreve başlayacağı öğrenildi. 

Erdoğan Aktaş'ın televizyonculuk ve habercilik alanındaki deneyimleriyle Global Haber'i kısa sürede başarılı noktalara getireceği konuşuluyor. 

erdoğan aktaş

Erdoğan Aktaş kimdir?

1967 doğumlu gazeteci, yazar Erdoğan Aktaş İstanbul’da dünyaya gelmiştir. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü mezunu. Üniversite döneminde Güneş Gazetesinde muhabir olarak çalışma hayatına atıldı. Ardından Gazete Gazetesi, Hürriyet, Sabah ve Milliyet gazetelerinde polis muhabiri olarak görev yaptı.

Aktaş, 1993 yılından bu yana televizyon haberciliği ve programcılığı alanında çeşitli kanallarda görev aldı.

2005-2008 yılları arasında Star TV Haber Genel Yayın Yönetmenliği yapan Erdoğan Aktaş; 2008’de Habertürk Genel Yayın Yönetmeni, 2009 yılında ise A Haber Kurucu Genel Müdür ve ATV Haber Genel Yayın Yönetmenliği görevlerinde bulundu.

1 Ocak 2016'da CNN Türk'ün Genel Müdürü oldu. 2018'in Mayıs ayında kanalla yolları ayrılmıştı.

ÇOK OKUNANLAR
Yorumlar