KULİS

CNN Türk'te deprem! Hangi ünlü ekran yüzü ile yollar ayrıldı?

CNN Türk'te uzun yıllar görev yapan ekran yüzünün tasarruf tedbirleri gerekçesiyle görevine son verildiği iddia ediliyor.

CNN Türk'te deprem! Hangi ünlü ekran yüzü ile yollar ayrıldı?

CNN Türk'te uzun yıllar görev yapan ve Ekonomi Müdürlüğü'nü de üstlenen Emin Çapa'nın, tasarruf tedbirleri gerekçesiyle görevine son verildi..


Emin Çapa, CNN Türk’te “Dünyanın 1001 Hali” isimli programı sunmaya başlamıştı.


Emin Çapa ile program ekibinde görev yapan 3 çalışanla tasarruf tedbirleri gereği yolların ayrıldığı belirtildi.

EMİN ÇAPA KİMDİR?

1967, İzmit doğumlu olan Emin Çapa, İstanbul Üniversitesi'nin gazetecilik bölümünde okudu. Ekonomik entegrasyon teorileriyle ilgilendi. Üniversiteye başladığı sene Hürriyet'te stajyer olarak çalışmaya başladı.

Ardından Tempo Dergisi'nde ilk kez kadrolu ekonomi muhabiri oldu. Türkiye'nin ilk özel radyolarından Genç Radyo'nun kurucuları arasında yer aldı. İşçi-işveren konularına olan ilgisi nedeniyle kısa bir süre TİSK'te çalıştı ve toplu sözleşme pazarlıklarıyla ilgilendi. Sabah Gazetesi'nde 5 sene ekonomi muhabirliği ve Endüstriyel Ilişkiler üzerine haftalık köşe yazıları yazdı. Ardından TÜSİAD'da Muharrem Kayhan ve Erkut Yücaoğlu döneminde Başkan Danışmanı olarak çalıştı.

1999 Kasım ayından bu yana CNN TÜRK'te çalışıyordu. Editör olarak başladığı CNN TÜRK hayatında, önce Ekonomi İstihbarat Şefi, ardından Ekonomi Haber Müdürü ve Ekonomi Müdürü oldu.

Kanal D Sabah Haberleri’ni sunan EminÇapa, son olarak CNN Türk’te "Dünyanın 1001 Hali" isimli programın sunuculuğunu yapıyordu.

ÇOK OKUNANLAR
Yorumlar