GÜNDEM

CHP'li Sinan Aygün, Erdoğan'ın elini öpecek mi? Yüksel Aytuğ hatırlattı

Sabah gazetesi yazarı Yüksel Aytuğ, yıllar önce FETÖ'nün yayın organı Samanyolu Haber'de "Ayasofya'yı Atatürk ibadete kapattıysa, Tayyip Erdoğan da açsın. Gidip Tayyip Erdoğan'ın elini öpeceğim." diyen CHP'li Sinan Aygün'e bu yayını hatırlattı.

CHP'li Sinan Aygün, Erdoğan'ın elini öpecek mi? Yüksel Aytuğ hatırlattı

Yıllar önce FETÖ'nün yayın organı Samanyolu Haber'de Ayasofya'yı açarsa Erdoğan'ın elini öpeceğini söyleyen CHP'li Sinan Aygün'e o yayını Yüksel Aytuğ hatırlattı. 

Aytuğ, Aygün'e "Erdoğan'ın elini öprecek misin?" diye sordu.

İşte o ifadeler:

Atalarımız ne güzel söylemiş, "Büyük lokma ye, büyük laf etme" diye...
Bundan 8 yıl önceydi. O dönem CHP Ankara Milletvekili olan Sinan Aygün, 4 Mayıs 2012'de FETÖ'nün yayın organı Samanyolu Haber'de katıldığı canlı yayında aynen şöyle demişti:
"Camilerle siyaset yapmak yanlış. Sayın Başbakan eğer bu camiler konusunda samimiyse Ayasofya'yı ibadete açsın. Ayasofya'yı Atatürk ibadete kapattıysa, Tayyip Erdoğan da açsın. Gidip Tayyip Erdoğan'ın elini öpeceğim." (Dileyenler, herhangi bir arama motoruna 'Sinan Aygün Ayasofya el öpme' diye yazarak o ibretlik videoyu izleyebilir)
Ayasofya 86 yıl sonra ibadete açıldı. Hem de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın girişimiyle... Şimdi yanıtını merak ettiğim pek çok soru var. Sinan Aygün sözünü yerine getirecek mi? Getirirse, 'el öpme töreni' nerede, nasıl yapılacak? Koronavirüs önlemlerine nasıl uyulacak?
Bekleyelim, görelim...

Yazının tamamı için tıklayın...

Yorumlar