GÜNDEM

Ceren'in ardından hadsiz tweetler atanlara ayetli cevap

Ceren Özdemir'in vahşice katledilmesinin ardından bazı haddi aşan tweetler atan şahıslara köpüren Yeni Çağ yazarı Arslan Tekin, ayetle cevap verdi.

Ceren'in ardından hadsiz tweetler atanlara ayetli cevap

Yeni Çağ yazarı Arslan Tekin, Ordu'da vahşice katledilen Ceren Özdemir ile ilgili haddi aşan tweetler atanlara sert tepki gösterdi. Tekin, Cuma namazında okunan ayetleri hatırlattı ve vicdan çağrısı yaptı.

İşte o ifadeler:

Ordu'da, üniversite öğrencisi Ceren'in vahşîce katli, bütün Türkiye'yi yasa boğdu diyeceğim ama, cani ruhlu birileri aykırı tivitler atmışlar. Her zaman her yerde yolunu şaşırmışlar çıkar. O tivitlerin niçin atıldığı belli... Vicdansızlar! Hiç mi insafınız yok! Kim ne olursa olsun, o, önce "insan"dır! Eğer cuma namazına gidiyorsanız (Böyle tivitler atanların cuma namazına gittiğinden de şüpheliyim ya...) bilmeniz lâzım: İmam minberden inerken ne okuyor? Önce Arapçasını yazacağım.

Hemen kulağınızda yankılanacaktır: "İnna'llahe ye'muru bi'l-adli ve'l-ihsani ve îtâ-i zî'l-kurbâ ve yenhâ ani'l-fahşâi ve'l-münkeri ve'l-bagyi yaizukum leallekum tezekkerûn."(Nahl, 16/90). ("Şüphesiz Allah, adaleti, iyilik yapmayı, yakınlara yardım etmeyi emreder; hayasızlığı, fenalık ve azgınlığı da yasaklar. O, düşünüp tutasınız diye size öğüt veriyor.") Hak Teâlâ, adaleti emrediyor, iyilik yapmayı emrediyor; hayasızlığı, fenalığı, azgınlığı yasaklıyor. Vicdansızlar! Dünya görüşünüz her ne ise, bu masumun, ileride senin dünyana girmeyeceğini nereden bileceksin!

Yorumlar